Witaj na stronie MCHKK
O ligowe punkty rozpoczeli zmagania III ligowcy i kadeci MChKK Chełmno
Wyniki zmagań w linku poniżej:

Relacje wkrótce!!!
Kadeci na Turnieju w Inowrocławiu z okazji Memoriału Bączkowskiego rocznika 2000
Relacja z turnieju w linku poniżej:

link do jednego z meczów z turnieju pomiędzy MChKK Chełmno - Żak Koszalin:

Wiecej meczy i wydarzeń koszykarskich drużyn MChKK Chełmno pod adresem poniżej:

Kadeci na "I Dworski Cup" we Włocławku
Na Halę Mistrzów do Włocławka 25-26.09.14r. na zaproszenie Mistrza Polski rocznika 2000,drużyny TKM Włocławek ,udali się kadeci MChKK Chełmno. W pierwszym dniu turnieju nasi zawodnicy zmierzyli się z dobrze sobie znaną drużyną Astorii Bydgoszcz. Chłopcy wyszli na mecz bardzo zmotywowani, bo w głowach tkwiła jeszcze porażka 9 pkt. z poprzedniego turnieju w Inowrocławiu.Początek meczu dość nerwowy i wyrównany i po pierwszej połowie było 35:34 dla MChKK. O ile w ataku szło przyzwoicie, to jednak obrona w pierwszej połowie była zbyt słaba i przeciwnicy łatwo dostawali się pod nasz kosz co skutkowało stratą łatwych punktów. Po przerwie i reprymendzie trenera w szatni, na parkiet wyszedł zupełnie inny zespół. Mocna, skomasowana obrona oraz szybkie kontry z minuty na minutę budowały przewage zespołu nad rówiesnikami z Bydgoszczy. Punktowac zaczeli wszyscy zawodnicy, a w szczególności dał się we znaki przeciwnikowi Błażej Lobermajer, który w końcowych fragmentach gry rzucił z rzedu kilka punktów grając na prawie stuprocentowej skuteczności, co ostatecznie przyczyniło się do zwyciestwa MChKK z Astorią Bydgoszcz 80:51.
Niedzielny finał miałbyc jednostronnym widowiskiem, ponieważ nasz zespół mierzył się w nim z Mistrzem Polski zespołem TKM Włocławek, który w półfinale wysoko i łatwo pokonał zespół Zryw Toruń 91:52. No i pierwsza połowa na to wskazywała ,bo agresywna obrona i transition zespołu z Włocławka oraz licznie zgromadzona na Hali Mistrzów publiczność była twierdza nie do zdobycia i paraliżowała nogi naszym chłopcom, którzy przegrali ten fragment gry 49:22. Jednak po przerwie, wzorem poprzedniego meczu znowu na boisku wyszedł zespół bez kompleksów, do pracy wzięli się jedni z liderów zespołu Kacper Freund,Patryk Przybylski i Dawid Szulc, który toczył bardzo wyrównane pojedynki pod koszem z reprezentantem Polski Filipem Drozdowskim i między innymi dzieki temu, po wręcz rewelacyjnej 3 kwarcie wygraliśmy 16:9!W czwartej kwarcie nasi zawodnicy nie spuszczali z tonu i gdyby nie pojedyncze, indywidualne błędy i wieksza rotacja na ławce rezerwowych(zespół pojechał na turniej w 9 osobowym składzie), to ta kwarta również zakończyłaby się o mały włos naszą wygraną.Ostatecznie jednak nie zdołalismy wygrać 4 kwarty(9:16) i całego meczu, przegrywając jednak, w ocenie trenera nieznacznie i po wielkiej walce z tak utytułowanym rywalem 54:77! Gratulacje dla całego zespołu, który zagrał fajny turniej i nie przestraszył się koszykarskiej"jaskini lwa" jak zwykło się mówić o Hali Mistrzów. Puchar powędrował wiec do zespołu TKM Włocławek a zespół MChKK Chełmno zajął ostatecznie 2 miejsce w turnieju!Brawo!
Po zakończeniu zmagań zawodnicy wraz z trenerem i rodzicami udali się do Torunia na nowo wybudowana hale widowiskowo - sportową obserwować mecz ekstraklasy pomiędzy Twardymi Piernikami Toruń a Mistzrem Polski Turowem Zgorzelec.
Zespół MChKK wystapił w składzie:
Kacper Freund,Dawid Szulc,Patryk Przybylski,Tomasz Garbowski,Dawid Koźlik,Patryk Grzeszczak,Adam Żeglarski,Błażej Lobermajer, Karol Szczepański
trener Tomasz Wilma

link do fianłu:

Po turnieju w Chełmnie
III Jesienny Oogóolnopolski Turniej Koszykówki Kadetów o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna dobiegł końca.Trochę niespodziewanie dla wszystkich, ale w pełni zasłużone zwyciestwo pierwszy raz w historii turniejów odniosła druzyna gospodarzy MChKK Chełmno. W pierwszym dniu turnieju gospodarze po zaciętym i pełnym emocji meczu pokonali faworyzowany zespół La Basket Warszawa 69:63 co było juz przedsmakiem dużych emocji w turnieju. Jednak w kolejnym tego dnia meczu z gospodarzy uszło powietrze i po długim prowadzeniu po niepotrzebnych stratach w końcówce meczu ulegli Truso Elbląg. Ta przegrana nie podłamała jednak zespołu prowadzonego przez Tomasza Wilmę i w drugim dniu turnieju po chyba najbardziej wyczerpujacym i obfitym we wzloty i upadki meczu, przy prawie pełnych trybunach po dwóch dogrywkach MChKK Chełmno pokonało finalistę i ósmy zespół ostatnich mistrzostw Polski SKM Zastal Zielona Góra. Układ w tabeli po dwóch dniach turnieju był taki, ze 4 zespoły miały po 1 porażce i decydujacy mecz o pierwszym miejscu odbył się w niedzielę pomiędzy ekipami z Chełmna i Działdowa. Chełminiacy "weszli" w mecz bardzo żle,przede wszystkim byli zdekoncentrowani stawką meczu, gdyz w przypadku wygranej zjęliby 1 miejsce w turnieju, a w przypadku porażki zajęliby 4 miejsce! Na boisku mnożyły się straty, widać było nerwowośc w poczynaniach zawodników i raziła nieskuteczność szczególnie pod "dziurą" i przy rzutach wolnych. w trzeciej kwarcie przewaga Działdowa wynosiła juz 11 pkt i mało kto na trybunach, patrząc na grę zawodników z MChKK wierzył, że nasz zespół może jeszcze przechylić szale zwycięstwa na swoja stronę. W czwartej kwarcie jednak juz od samego poczatku, głównie dzięki postawie na boisku Dawida Szulca, Igora Brylewskiego i Kacpra Freunda do głosu doszła drużyna z Chełmna. Zączęła się szaleńcza pogoń i odrabianie strat, co wywołało aplauz na trybunach i nasi chłopcy niesieni dopingiem kibiców raz po raz odnajdowali drogę do kosza przeciwnika, co w rezultacie przyniosło zespołowi z Chełmna upragnione zwycięstwo na przeciwnikiem z Dwójki Działdowo, który bądź co bądź bardzo wysoko postawił poprzeczkę naszym zawodnikom.
Kacper Freund - MChKK Chełmno (101 pkt)
Wyniki poszczególnych spotkań w poście poniżej.
Klub MChKK Chełmno dziękuje wszystkim sponsorom ( firmy: Helvetia, Midar,Campus,Monster Jam Basketball) za wsparcie i ufundowanie nagród,Panu Burmistrzowi Miasta Chełmna Mariuszowi Kędzierskiemu za ufundowanie i wręczenie pucharów, Starostwu Powiatowemu w Chełmnie, Pani Prezes klubu Marioli Stachewicz oraz wszystkim kibicom za gorący doping w każdym meczu!
Szymon Szewczyk poprowadził treningi z młodymi adeptami z MChKK Chełmno
11 września w naszym klubie w Gimnazjum nr 1 w Chełmnie na treningu grupy naborowej chłopców pojawił się, na zaproszenie trenerów i działaczy MChKK, kapitan reprezentacji Polski Szymon Szewczyk. Wysoki zawodnik od razu wzbudził ciekawość chłopców, którzy z wielką ochotą przystąpili do rozgrzewki. Po częsci wstępnej treningu prowadzący zajęcia znany koszykarz w asyście trenera grup młodzieżowych Tomasza Wilmy przystapił do częsci głównej, ćwicząc i doskonaląc między innymi elementy techniczne i koordynację ruchową z naszymi najmłodszymi adeptami koszykówki. Na koniec przyszedł czas na potreningowe rozciąganie i roztruchtanie. Następny trening Szymon Szewczyk poprowadził z kadetami MChKK. Po solidnej rozgrzewce młodych koszykarzy, reprezentant Polski przećwiczył przede wszystkim "defense" pokazując młodym zawodnikom jak ciężko trzeba pracowac na treningach, żeby rozwijać swoje umiejetności i stawać się lepszymi graczami. Na koniec przyszedł czas na zadawnie pytań, robienie zdjęć i zdobycie autografów. Młodzi zawodnicy podziękowali za wspólny trening i za to, że mieli okazje gościć tak znanego i cenionego zawodnika, który tym razem wcielił sie w rolę trenera. Szymon Szewczyk obiecał, że jesli czas mu pozwoli to chetnie odwiedzi nasz klub ponownie.
W ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że Szymon Szewczyk wraca do Polski do TBL i podpisał kontrakt z AZS Koszalin.
Zapraszamy na III Jesienny Ogólnopolski Turniej Kadetów o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna
Rozpiska spotkań na „III Jesiennym Turnieju Koszykówki Kadetów” o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna 3-5.10.14r.

Szymon Szewczyk poprowadzi trening w MChKK Chełmno
Uwaga!!! Jutro(czwartek 11.09.14r.) o godzinie 17 na sali w gimnazjum nr 1 Nasz klub odwiedzi Szymon Szewczyk wielokrotny reprezentant Polski, zawodnik podkoszowy, który w ostatnim sezonie występował we włoskiej Serie A w barwach Virtusu Rzym. Przeprowadzi on 45 min treningi z grupa naborowa oraz z grupa kadetow młodszych MChKK Chełmno.ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICOW DO OBEJRZENIA TRENINGÓW!!!
IV edycja MChKK Strreetball Challange "Nocne granie" za nami
Frekwencja na corocznym turnieju tym razem rozgrywanym przy sztucznym swietle zaskoczyla nawet samych organizatorow. Na IV edycje zglosila sie rekordowa ilości 18 druzyn, ktore rywalizowaly w czterech kategoriach. Licznie zgromadzeni kibice, ktorzy w sobotni wieczór przyszli obserwowac koszykarskie zmagania nie mogli narzekac na nude, byly spektakularne akcje, emocjonujace koncowki i zaciete mecze o miejsca we wszystkich kategoriach w sumie widzowie obejrzeli ponad 50 spotkan!

Zawodnicy nagrody i puchary odebrali z rąk Prezes MChKK Marioli Stachewicz.
Oragnizatorzy chcieli serdecznie podziekowac przybylym kibicom, zawodnikom, rodzicom, sedziemu Panu Krystianowi Goralskiemu oraz wszystkim sponsorom naszego streetballa.

kat. chlopcow 2002 i mlodsi:

I m-ce - Byki z Chicago (Jakub Marlewski, Jakub Szczepański, Marcel Mosiek, Hubert Lobermajer)

kat.chłopców 99 i młodsi:

I m-ce - Wyjace Pacjenty - Kacper Freund, Mateusz Małanin, Aleksander Rożek, Igor Brylewski
II m-ce - Chłopcy z ulicy - Patryk Przybylski,Przemysław Fila, Karol Szczepański
III m-ce - Shortes Proffesional Dunkers - Rafał Ćwikliński, Tomasz Garbowski, Błażej Lobermajer, Adam Żeglarski
IV m-ce - Unit - United Player - Kacper Ptaszek, Piotr Pietrasiński,Dawid Szulc, Kacper Mrozek
V m-ce - Lajkers Podwiesk - Mateusz Nawieśniak, Mateusz Domaradzki, SZymon Szydłowski,Kacper Nowakowski

finał Wyjące Pacjenty - Chlopcy z ulicy - 5 :12
o 3 m-ce Unit United Player - Shortest Professional Dunker - 6:7

kat dziewcząt 99 i mlodsze:

I m-ce - Trzymajta nas w pięciu - Kwaśnik Wiktoria, Agata Klein, Olga Wiśniewska
II m-ce - Ero Team - Kowalczyk Agnieszka,Kułakowska Agata, Seehaber Klaudia
IIi m-ce - AK Barts Świecie - Żabińska Natalia, Duong Natalia,Wnęk Oliwia, Majka Oliwia
IV m-ce - Gaweł Team - Natalia Gawe,Jagoda Malewicz, Marta Kowalik

finał Trzymajta nas w pięciu - Ero Team 7:2
o 3 m-ce AK Barts Świecie - Gaweł Team 8:6
w tej kategorii poza konkursem zagrały gościnnie byle zawodniczki MChKK o nazwie zespołu "Kasia za 3" w składzie Katarzyna Piotrowska,Julia Kocieniewska,Joanna Gasikowska.

kat.OPEN mężczyzn

grupa A:
1.Bez Nazwy (Rudnik Dawid,Dembek Mariusz, Brzóskowski Patryk, Belski Daniel)
2.Okaya ( Krzysztof Kromp, Karol Lewicki, Damian Strzelecki, Mateusz Gaszkowski)
3.Junior Team ( Kamil Konieczny, Dominik Wesołowski,Lipniewski,Tomasz Kurkiewicz
grupa B:
1.Stara Gwardia (Kowalski Krzysztof, Dawid Jeszke, Sławomir Bąk, Dariusz Kozlowski) - Świecie
2.Tymbark Team ( Bartłomiej Owczarek,Szymon Listecki,Jan Mieszkowski,Mateusz Kroll) - Bydgoszcz
3.ABCDE (Jakub Kołodko,Mateusz Kruszczynski,Michał Markiewicz)

finał Bez Nazwy - Stara Gwardia 8:10
o 3 m-ce ABCDE - Okaya 14:16

I m-ce- Stara Gwardia
II m-ce- Bez Nazwy (3 krotni mistrzowie)
III m-ce - Okaya
IV m-ce - ABCDE
Vm-ce - Junior Team,TymbarkTeam (mecz o 5 miejsce nie odbyl sie z powodu kontuzji zawodnika z Bygdosczy w meczu o polfinal)

Konkurs wsadów wygrał zawodnik MChKK Daniel Belski przed Krzysztofem Kowalskim z KK Świecie.