Najnowszy użytkownik: tampesik
Powitanie
Witaj na stronie MCHKK
Mamy brązowy medal w lidze młodzików!

W lidze wojewódzkiej młodzików, gdzie występuje nasz zespół odbył się zaległy i ostatni mecz pomiędzy Novum Bydgoszcz a Zrywem Toruń. Wynik o tyle interesował nasz zespół, ponieważ wygrana Bydgoszczy oznaczałaby, że nasi chłopcy zajmą prestiżowe trzecie miejsce w lidze!
I stało się! Novum Bydgoszcz na własnym parkiecie pokonał Zryw Toruń 16 punktami i tym samym zapewniliśmy sobie miejsce na podium zdobywając brązowy medal w lidze wojewódzkiej młodzików w sezonie 2013/2014!!!Jest to ogromny sukces klubu,działaczy i trenerów a przede wszystkim samych zawodników, którzy pierwszy raz w swojej karierze zdobywają medal w województwie!GRATULUJEMY!

Medal zdobyli:Kacper Freund(kapitan),Tomek Garbowski,Dawid Szulc, Patryk Przybylski, Kacper Ptaszek,Patryk Grzeszczak,Błażej Lobermajer, Olek Rożek, Piotr Pietrasiński,Karol Szczepański,Adam Żeglarski,Mateusz Andrzejewski,Dawid Koźlik
Turniej "Zima Cup 2014" w Działdowie
Szczegółowa relacja z turnieju w linku poniżej.

Intensywnie u młodzików
Jeszcze nie minęła radość ze zwycięskiego spotkania ze Zrywem Toruń(niedziela 16.03.14r.) a już w czwartek 20.03.14r. młodzicy MChKK spotkali się w rozgrywanym awansem ostatnim meczu ligowym w sezonie 2013/2014 z drugim zespołem w tabeli Kasprowiczem Inowrocław. Goście pomimo tego,że mieli już zapewniony awans do gier strefowych nie zamierzali tego meczu przegrać, co od samego początku było widać na parkiecie. Nasi zawodnicy chcąc zapewnić sobie brązowy medal musieli po prostu ten mecz wygrać. Niestety nie udało się zrealizować tego planu ponieważ po dobrym początku goście konsekwentnie budowali przewagę, a wśród naszych zawodników dały o sobie znać spięcie i nerwy co skutkowało wieloma prostymi błędami zarówno w ataku jak i w obronie, mnożyły się niewykorzystane "setki", a do tego doszła słaba skuteczność z dystansu i półdystansu, co w ostatecznym rozrachunku przełożyło się na końcowy wynik spotkania 61:75 dla gości. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy szansy do zapewnienia sobie medalu "u siebie" tym bardziej, że po pierwszym meczu wydawało się, że rywal jest w naszym zasięgu, bo byłby to niewątpliwie ogromny sukces całego zespołu i klubu. Musimy poczekać na rozstrzygnięcia w innych meczach, a być może sukces stanie się faktem. W meczu z Kasprowiczem punktowali: Szulc Dawid-20, Freund Kacper - 16, Koźlik Dawid -7, Żeglarski Adam-5, Szczepański Karol-4, Przybylski Patryk-4,Garbowski Tomasz-3, Lobermajer Błażej-2

Po tym spotkaniu młodzicy, zaraz na drugi dzień udadzą się na X Ogólnpolski Turniej"Zima Cup 2014" rocznika 1999 i młodsi do Działdowa gdzie w przeciągu 3 dni rozegrają aż 5 meczów ze starszymi kolegami z różnych drużyn w Polsce. Relacja z turnieju wkrótce!
Zaproszenie na turniej chłopców rocznika 2000
Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców rocznika 2000 i młodszych

Termin i miejsce
Turniej odbędzie się w hali sportowej w Gimnazjum nr 1 w Chełmnie ul. Szkolna 6 w dniach 23–25 05.2014r.

Rozpoczęcie gier w piątek około godziny 15:00
Zakończenie turnieju w niedzielę około godziny 14:00

Uczestnicy
W turnieju biorą udział chłopcy w kategorii :
- 2000r. i młodsi

W turnieju odbędą się konkursy rzutowe z nagrodami .

Opłaty
130 zł od osoby/zakwaterowanie i wyżywienie od obiadokolacji 23.05. do obiadu 25.05.
wpisowe 200 zł od drużyny

System rozgrywek
Przewidziany udział 5 zespołów.
Rozgrywki odbędą się systemem „każdy z każdym”, mecze 4x10 minut wg przepisów PZKosz.

Nagrody
Drużyny otrzymują puchary, dyplomy, nagrody dla 3 pierwszych drużyn, zawodnicy koszulki i nagrody indywidualne (MVP turnieju, MVP każdej drużyny).

Zakwaterowanie
W salach lekcyjnych, własne śpiwory i poduszki.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać w terminie do 11.05.2013r. adres e-mai : twilma@wp.pl.

Wpłaty wpisowego prosimy dokonywać na numer konta: 55 9486 0005 0000 2802 2000 0001

Organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie turnieju.

O przyjęciu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
Cenne zwyciestwo młodzików
Drużyna młodzików odniosła bardzo cenne zwycięstwo na gorącym terenie w Toruniu z miejscowym Zrywem. Mecz od początku układał się po naszej myśli i już po pierwszej kwarcie objęliśmy prowadzenie 16:29. Druga kwarta potwierdziła dominacje na parkiecie naszego zespołu i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 26:48. Jednak w 3 kwarcie cos się "zacięło" i gospodarze, pomimo wysiłków i agresywnej obronie zespołu przyjezdnych, zniwelowali przewagę do 6 pkt.W 4 kwarcie wszystko wróciło do normy i nasi młodzicy zagrali "swoje" pokonując ostatecznie Zryw Toruń 67:83. Zwycięstwo cieszy podwójnie, gdyz nasz zespół w dwumeczu okazał się lepszy o 3 pkt. co będzie miało ogromne znaczenie w końcowej tabeli ligowej oraz przybliża drużynę do zdobycia brązowego medalu w województwie. Należy dodać, że świetne zawody rozegrali Adam Żeglarski, Dawid Szulc, Tomek Garbowski i Kacper Freund, który zrobił sobie prezent na urodziny rzucajac najwiecej (25) punktów dla swojego zespołu. Drużynie gratulujemy kolejnego zwyciestwa a Kacprowi życzymy wszystkiego najlepszego w dniu urodzin:)
Nabór do sekcji koszykówki chłopców

WIĘCEJ INFORMACJI O DNIACH I GODZINACH TRENINGÓW W ZAKŁADCE "TRENINGI" ORAZ U TRENERÓW POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH!

RÓWNOLEGLE PROWADZIMY TEZ NABÓR DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2000 I MŁODSZYCH!

ZAPRASZAMY!!!
Potyczki ligowe młodzików
Drużyna młodzików w drugiej rundzie ligi wojewódzkiej spisuje się nadspodziewanie dobrze. W pierwszym meczu pokonała na wyjeździe Polski Cukier Siden Toruń 59:67, następnie również na wyjeździe MKS Novum Bydgoszcz 59:63, zwyciężyła też na własnym parkiecie z Astorią Bydgoszcz 55:46 oraz drużyną UKS Piast Inowrocław 98:37.Jedynej porażki 94:46 nasi koszykarze doznali z liderem rozgrywek zespołem TKM Włocławek, który nie przegrał jeszcze meczu w lidze.
Po dwutygodniowej przerwie młodzicy udadzą się na mecz do Torunia z miejscowym Zrywem, gdzie powalczą o kolejne zwycięstwo, które ,nie zapeszając, być może otworzy im drogę do brązowego medalu w rozgrywkach.
Walne Zebrania Członków MChKK
W dniu 19 marca 2014 r. o godz. 17.00 w auli Gimnazjum nr 1 w Chełmnie odbędzie się Walne Zebranie Członków MChKK, na które zaprasza Zarząd MChKK.
Koszykarze dla WOŚP
Jesienny Turniej Koszykówki Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna
W dniach 5-6.10.13r. w hali w Gimnazjum nr 1 w Chełmnie odbył się mocno obsadzony turniej koszykówki chłopców rocznika 2000 o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna z udziałem zespołów z Warszawy, Gdyni, Stargardu Szczecińskiego, Torunia i gospodarzy z Chełmna. Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki. Turniej przebiegał w super atmosferze, a wszystkie mecze były bardzo zacięte. Młodzi chłopcy jak na swój wiek pokazali naprawdę wysoki poziom basketu. Trener zespołu gospodarzy Tomasz Wilma pochwalił cały zespół za postępy w grze obronnej swoich zawodników i walkę w każdym meczu nawet w tych przegranych. W sobotę wieczorem odbył się również ALL Star Game gdzie udział wzięli wytypowani zawodnicy ze wszystkich zespołów kontra trenerzy i sędziowie. Na zakończenie puchary i nagrody wszystkim drużynom oraz trenerom wręczyła Pani Prezes klubu MChKK Chełmno Pani Mariola Stachewicz oraz przedstawicielka Urzędu Miasta Pani Magdalena Ludwikowska.
10. GTK Gdynia – Polonia Warszawa - 20:93
W przerwie ALL STAR GAME konkurs rzutów za 3 pkt wygrał trener SMS Stargard Szczeciński – Tomasz Szymczak