Najnowszy użytkownik: sebastian
Powitanie
Witaj na stronie MCHKK
Zapraszamy na Streetball do Chełmna!
KPZKosz i MChKK Chełmno serdecznie zaprasza na drugi półfinał streetballa w ramach Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego 3x3! Start zawodów sobota 17.06.17r. godzina 11:00 na Orliku przy ul.Aleje 3-go maja w Chełmnie!Zapisy i zgłoszenia na adres biuro@kpzkosz.com! W finale tydzień później w Toruniu zmierzą się po 4 najlepsze ekipy z dwóch półfinałów. ZAPRASZAMY!

Obóz w Cekcynie
Zarząd Młodzieżowego Chełmińskiego Klubu Koszykówki zawiadamia, że organizuje obóz treningowo – wypoczynkowy od 13.08.2017r. do 17.08.2017r. w miejscowości Cekcyn, położonej w malowniczych Borach Tucholskich.
Uczestnicy zgrupowania mają zapewnione:
1. zakwaterowanie w Domu Wypoczynkowym „Jarzębina”;
2. trzy posiłki dziennie
3. całodobową opiekę trenerów
4. transport w obydwie strony
Zawodnicy będą uczestniczyli w 2 treningach dziennie. Do dyspozycji jest pełnowymiarowa sala sportowo – widowiskowa, boisko sportowe. Uczestnicy obozu będą mogli korzystać z kąpieliska strzeżonego nad Jeziorem Cekcyńskim Wielkim.
Koszt obozu wynosi 330,00 zł., wpłaty należy dokonywać do dnia 20 lipca 2017 r. na konto klubu Bank Spółdzielczy w Chełmnie 55 9486 0005 0000 2802 2000 0001 lub zapłacić gotówką w siedzibie klubu. Jednocześnie informujemy, że trzeba dokonać przedpłaty w wysokości 100 zł do 20 czerwca 2017 r.
Druga liga jeszcze nie w tym roku
W dniach 12 - 14 maja br. zgodnie z planem odbyły się finały 3 LM. W 12 zespołów w trzech grupach walczyło o awans do 2LM.
4. Medos MChKK 3 4 1-2 -39

Do II LM weszły dwa pierwsze zespoły Hutnik Warszawa i SKM Lubin, z którym wygraliśmy spotkanie. Niedosyt pozostał, ale taki jest sport, ktoś wygrywa, a ktoś odnosi porażkę.

Zarząd klubu bardzo serdecznie dziękuje zawodnikom za zaangażowanie, za walkę jaką podjęli z przeciwnikami.

Wszystkim kibicom dziękujemy, że dopingowali naszej drużynie, śledzili przebieg meczów, przeżywali z nami chwile radosne i trudne momenty.

Harmonogram rozgrywek w Warszawie 12 - 14.05.17r.
Finał rozgrywk 3 LM
W dniach 12 - 14 maja br. odbędzie się finał 3LM. Zespół Medos MChKK znalazł się wśród 12 najlepszych zespołów w kraju, które powalczą o awans do 2 LM. Jesteśmy w 3 grupie i rozegramy swoje mecze w Warszawie, oprócz naszej drużyny uczestniczyć będą zespoły MUKS Hutnik Warszawa (gospodarz turnieju), MUKS 1811 Unia Tarnów i SMK Lubin.
Sukces zespołu Medos MChKK
Zgodnie z planem w dniach 21 - 23.04.br. w całej Polsce rozgrywano turnieje półfinałowe w cyklu rozgrywkowym 3 LM. Sześć grup, a w każdej z nich po 4 zespoły walczyły o awans do turniejów finałowych 3 LM. Turnieje miały wyłonić po 2 zespoły z każdej grupy, które spotkają się w dalszych rozgrywkach o awans do II LM.
W Chełmnie odbywały się mecze II grupy, którą stanowiły zespoły: MKS Ochota Warszawa, KK UR Kraków, KKS Siechnice i zespół gospodarzy MEDOS MChKK Chełmno.
W ciągu 3 dni odbyło się 6 meczów /każdy z każdym/, po których wyniki są następujące:
Damian Oswald KKS Siechnice
MVP turnieju otrzymał Hubert Kruszczyński MEDOS MChKK Chełmno.

Nasz zespół w I dniu przegrał z MKS Ochota Warszawa 61:72, mecz był niezwykle zacięty, jeszcze w III kwarcie drużyna z Chełmna prowadziła, niestety nie potrafiliśmy zachować wypracowanej przewagi i w rezultacie końcowy wynik był dla nas niekorzystny.
W II dniu podejmowaliśmy zespół z Krakowa, mecz wygraliśmy wynikiem 78:62,w którym bardzo dobrze zagrał cały zespół.
Po dwóch dniach turnieju każda drużyna miała po jednym meczu wygranym i jednym przegranym. Zadecydować o poszczególnych miejscach w turnieju miał ostatni dzień.
W trzecim dniu MKS Ochota Warszawa wygrała z KK UR Kraków i tym samym zespól z Warszawy zagwarantował sobie udział w dalszych rozgrywkach.
My jako gospodarze w ostatnim meczu podejmowaliśmy zespół KKS Siechnice. Atmosfera była bardzo napięta, bo wiedzieliśmy, że od tego meczu zależy wszystko. Po niezwykle zaciętym i bardzo wyrównanym pojedynku ostatecznie wygraliśmy 68:59.
Radość była ogromna, w historii chełmińskiej koszykówki jest to największy sukces jaki kiedykolwiek udało się osiągnąć klubowi koszykarskiemu z Chełmna. Zajmując II miejsce zespół MEDOS MChKK Chełmno weźmie udział w kolejnym turnieju już finałowym, gdzie w 3 grupach po 4 zespoły w każdym odbędą się kolejne rywalizacje.
Do II ligi awansują po 2 najlepsze zespoły z każdego finału.
Miejsce i termin podamy w najbliższą środę tj. 26.04.br.

W ocenie gości turniej bardzo się podobał zarówno pod względem organizacyjnym jak i przyjaznej atmosfery. Przybyszom podobało się nasze miasto i hotele, w których nocowali.

Zarząd MChKK Chełmno bardzo dziękuje sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji turnieju w Chełmnie.
Wielkie podziękowania składamy kibicom, którzy tak licznie przybyli do hali Gimnazjum nr 1 w Chełmnie, aby dopingować naszemu zespołowi. Mecze rozgrywaliśmy przy pełnych trybunach, co na pewno dawało tzw. wiatr w żagle naszemu zespołowi.
Mamy nadzieję, że świat koszykarski w Chełmnie został usatysfakcjonowany taką dużą porcją koszykówki w naszym mieście.

Dla zainteresowanych szczegółowe wyniki wszystkich grup turnieju półfinałowego znajdują na stronie PZKosz.

Uwaga zmiana godziny meczu turnieju półfinałowego o wejście do II ligi!!!
Sobotni mecz pomiędzy Ochotą Warszawa a KKS Siechnice pierwotnie zaplanowane na godzinę 11:00 odbędzie się na prośbę zainteresowanych drużyn o godzinie 12:00!
Komunikat godzinowy i organizacyjny turnieju półfinałowego o wejście do II ligi mężczyzn!
Komunikat organizacyjny turnieju półfinałowego 3LM

Uczestnicy:
MKS OCHOTA Warszawa, KK UR Kraków, KKS Siechnice, MEDOS MChKK Chełmno

Organizator:
Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki Chełmno

Termin i miejsce:
Turniej odbędzie się w hali sportowej w Gimnazjum nr 1 w Chełmnie ul. Szkolna 6 w dniach 21–23.04.2017r.
Rozpoczęcie gier w piątek od godziny 17 00
Zakończenie turnieju w niedzielę po zakończeniu ostatniego meczu.

Odprawa techniczna :
Piątek – 21.04.2017 r. o godz.15:30 w świetlicy szkolnej( I piętro przy hali)

2. KKS Siechnice - MEDOS MChKK Chełmno godz. 13:00
Droga do sukcesu w III turnieju zuchów w Chełmnie!
Relacje wkrótce!
Mamy organizację półfinałów o wejście do 2 ligi!
Miło nam poinformować, że klub MChKK Chełmno otrzymał w drodze losowania w siedzibie PZKosz w Warszawie, organizację jednego z turniejów półfinałowych o wejście do II ligi męskiej. Jest to ponowna nominacja na gospodarza tej rangi rozgrywek z czego się niezmiernie cieszymy.

WALCZYMY O AWANS!!!!

Za Zarząd
MChKK Chełmno

Porazka młodzika młodszego w ostatnim meczu sezonu.
Niestety nie udało się w ostatnim meczu sezonu w kategorii U13 wyrwać zwycięstwa na swoim boisku. Goście od początku spotkania dominowali zarówno w ataku jak i obronie. Ich "fizyka" była w tym meczu aż nadto widoczna, co od razu przełożyło się na wynik w pierwszych trzech kwartach spotkania. Przypomnijmy, ze w tej kategorii wiekowej gra się tzw. "piątkami", a nasz zespół jest w połowie młodszy co od razu widać na boisku. Tylko Hubert Lobermajer i Szymon Wiśniewski, a z młodszych Marcel Teodorowicz próbowali nawiązać walkę z silniejszym w każdym elemencie gry rywalem. Cieniem dla samego siebie był Jakub Grzeszczak, który miał słabszy niż zwykle występ tego dnia i chociaż robił co mógł to nic nie chciało wpadać do kosza. Suma summarum bo słabym występie MChKK Chełmno przegrało swój mecz na własnym parkiecie ostatecznie zajmując 6 miejsce w województwie w rozgrywkach U13(po niespodziewanej porażce SKS Inowrocław z Regnum Bydgoszcz).

Trener Tomasz Wilma po meczu:
- Jedynym pozytywnym aspektem tego meczu jest to, ze w momencie kiedy na boisku w czwartej kwarcie pojawili się w jednej i drugiej drużynie chłopcy ze swojego rocznika to nasi chłopcy wygrali zdecydowanie tą kwartę 6 punktami. Co by było gdyby tak mogli grac całe mecze w tych rozgrywkach?Przecież z "najmocniejszym" w tej lidze właśnie czwarte kwarty, kiedy mogli rywalizować z rówieśnikami to oprócz meczu z TKM(czwarta kwarta przegrana 1 pkt)wszystkie wygrali! Podtrzymuje to , że w tej drużynie jest potencjał z myślą o przyszłym sezonie tym bardziej, że do grupy dołączyło kilku nowych chłopców z tego rocznika, którzy czynią regularne postępy.Gratuluję chłopcom walki w całym sezonie i mam nadzieje, że wrócimy po ostrych przygotowaniach(2 obozy)na kolejny już mocniejsi!