Najnowszy użytkownik: sebastian
Powitanie
Witaj na stronie MCHKK
Wygrana na zakończenie sezonu seniorów.
W ostatnim, wyjazdowym meczu sezonu 2018/2019 pokonujemy na "otarcie łez" TKM Włocławek w 3LM. Wygrana nie przyszła jednak łatwo bo po pierwsze pojechaliśmy na mecz bez żadnego nominalnego rozgrywającego, w dodatku w siedmiu, ale co najważniejsze rywale rzucili nam w tym meczu 17 trójek pobijając rekord w meczu naszego zespołu z Łodzią. Pierwszą kwartę przegraliśmy. W drugiej po drobnej poprawie obrony remisujemy. Przełom przyszedł w 3 kwarcie gdzie pomimo ,że dalej dajemy sobie rzucać z dystansu to gramy bardziej zdecydowanie i szybciej co przekłada się na naszą skuteczność w ataku i pozwala nam wyjść na prowadzenie, którego nie oddajemy już do końca. Świetne zawody rozegrał Mateusz Gaszkowski i Mariusz Dembek. Podobał się Damian Mielczarek i Czarek Łapiński. Swoje punkty dołożył Michał Schreiber. Zakończyliśmy sezon z dorobkiem 4 wygranych i 4 porażek. To i tak niezły bilans zważywszy na to, że praktycznie przez cały sezon nie mogliśmy zagrać w żadnym meczu pełnym składem. Pozostaje niedosyt bo jednak apetyty były trochę większe.Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas.

TKM Włocławek - MEDOS MChKK Chełmno

83 : 95

(28:26, 19:19, 17:24, 19:26)

Niedosyt "po Inowrocławiu".
W sobotę 16.03.2019r. nasza drużyna w kategorii U13 podejmowała na własnym parkiecie Kasprowicz Inowrocław. I pomimo, że to zespół ze ścisłej czołówki tej ligi zagraliśmy jako drużyna jeden z najlepszych meczów w sezonie. Bez kompleksów i bez bojaźni.Wynik absolutnie nie odzwierciedla wydarzeń z boiska. Mankamentem jedynie była słaba skuteczność. Gdyby nie to wynik byłby zupełnie inny,a i można było się pokusić nawet o niespodziankę. Trzeba tez dodać,że goście kryli momentami niedozwolona w tej kategorii wiekowej obroną strefową, za co zresztą zostali upomniani przez sędziów.To też miało wpływ na wynik końcowy. Oprócz jednego zawodnika cały zespół zdobywał punkty. Tradycyjnie liderami naszego zespołu byli Marcel Teodorowicz i Kacper Rozmus, do których dołączył Jakub Szczepański. Podobał się też prezentujący ostatnio wysoką i równą formę Damian Kurowski. W końcu bardzo dobre momenty miał Krzysztof Żeglarski, Marcel Orłowski i Paweł Bałdzikowski, który czyni stałe postępy i z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Ciekawe zawody rozegrał najmłodszy w województwie w tej lidze Emilio Szewczyk, który rzucił bo bardzo ciekawych i nieszablonowych akcjach 6 punktów. W obronie nie do zastąpienia byli Karol Depka i Jędrek Syta. Punkt z rzutów osobistych zdobył także Jakub Bielówka. Czeka nas wiele pracy, ale światełko w tunelu jest bardzo już widoczne. Gratulujemy!

MChKK Chełmno - Kasprowicz - Inowrocławska Akademia Koszykówki

67 : 98

(19:27, 18:22, 12:24, 18:25)

Walne Zgromadzenie Członków MChKK
W dniu 28 marca 2019 roku o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie, ul. Szkolna 6 odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków MChKK, na które zaprasza zarząd klubu.
Fatalny weekend meczowy w naszym klubie!
W sobotę 9.03 na boisko wybiegli na wyjeździe w Bydgoszczy chłopcy w kategorii U-13. Dotychczasowy lider rozgrywek (TKM ma mecz mniej) nie pozostawił nam żadnych złudzeń od początku do końca kontrolując mecz. Przewaga fizyczna była aż nadto widoczna. Do tego agresywna obrona przeciwnika z podwajaniem na całym boisku, nie dała naszym zawodnikom grającym w dziesiątkę m.in. bez Jakuba Szczepańskiego ,żadnych szans na korzystny wynik. Straty, szybko nałapane faule przez czołowych zawodników, a także niecelne rzuty z półdystansu oraz za trzy nie pozwoliły nawiązać choćby walki właściwie w żadnej kwarcie. Tym razem najlepiej w zdobyczach punktowych wypadł Kacper Rozmus, który rzucił 18 "oczek".

MKS Novum I Bydgoszcz - MChKK Chełmno

130 : 45

(35:7, 40:11, 22:9, 33:18)

W niedzielę 10.03.19r. z kolei graliśmy w 3 lidze mecz z gatunku "o wszystko". Nasi seniorzy żeby awansować do półfinału w walce o II ligę musieli to spotkanie po prostu wygrać. Przeciwnik ŁKS Szkoła Gortata Łódź. W pierwszym meczu nieznaczna porażka.Atutem miała była pełna hala kibiców na czele z Burmistrzem Miasta Chełmna Arturem Mikiewiczem i Prezes MChKK Mariolą Stachewicz. Spotkanie obserwowali również goście z partnerskiego miasta z Ukrainy ,oraz nasi najmłodsi adepci koszykówki wraz z rodzicami. Jednak tak się niestety nie stało. Zanotowaliśmy chyba najgorszą kwartę w sezonie, i w ogóle w historii istnienia seniorów w naszym klubie, dając sobie rzucić aż siedem trójek. Dość powiedzieć, że w całym meczu było ich aż czternaście przy naszych zaledwie dwóch!!!Do tego żeby pecha było mało kapitan zespołu Patryk Brzóskowski szybko miał 4 przewinienia, a lider zespołu Daniel Belski w 4 kwarcie doznał kontuzji pleców. I co prawda remisujemy i nawet wygrywamy o dziwo 3 kwartę, to tego dnia mogliśmy jedynie odpowiedzieć "trojącym się" Michałem Schreiberem wspieranym trochę przez Mariusza Dembka, co przy tak dysponowanych rzutowo gościach było mocno i stanowczo za mało. Po meczu nastąpiła prezentacja naszej klubowej młodzieży, która pokazała się rodzicom i kibicom ,także w nowych strojach, rozgrywając krótkie mecze i zbierając za swój występ gromkie brawa.

MEDOS MChKK Chełmno - ŁKS Szkoła Gortata Łódź

65 : 85

(16:31, 18:18, 22:18, 9:18)

Turniejowo w MChKK Chełmno - ZAPROSZENIE!
Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców rocznika 2006 i młodszych

Termin i miejsce:
Turniej odbędzie się w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmnie ul. Szkolna 6 w dniach 31.05–2.06.09.2019 r.
Rozpoczęcie gier w piątek około godziny 1600
Zakończenie turnieju w niedzielę około godziny 1400

Uczestnicy:
W turnieju biorą udział chłopcy w kategorii :
U13 - młodzik młodszy 2006 r. i młodsi

Opłaty:
Od osoby 160 zł zakwaterowanie i wyżywienie od kolacji 31.05.19r.(piątek)do obiadu 02.06.18r (niedziela)
Wpisowe 250 zł od drużyny

System rozgrywek:
Przewidziany udział 5 zespołów .
Rozgrywki odbędą się systemem „każdy z każdym”, mecze 4x10 minut wg przepisów PZKosz (czas zatrzymywany)!

Nagrody:
Drużyny otrzymują puchary, nagrody dla zawodników wszystkich drużyn, zawodnicy koszulki i nagrody indywidualne (MVP turnieju, MVP każdej drużyny)

Zakwaterowanie:
W salach lekcyjnych, własne śpiwory i poduszki.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać w terminie do 20.05.2019r. adres e-mai : twilma@wp.pl.

Organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie turnieju.

O przyjęciu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY NA MEGA WAZNE SPOTKANIE!!!

Zuchy w natarciu!
W sobotę 23.02 2019r. na parkiet po raz pierwszy w karierze wybiegli nasi najmłodsi adepci koszykówki w kategorii U-11. To był pierwszy, rozgrywany w Bydgoszczy, turniej naszych zuchów, którzy w swoich szeregach w większości mieli samych absolutnych debiutantów. Ważną informacja jest to, że nasi zawodnicy są w zdecydowanej większości rok i dwa lata mlodsi od swoich rywali, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim pod względem fizycznym w kategoriach młodzieżowych. Gównym aspektem i zamysłem trenera Wilmy jest to, ażeby nasza "naborówka" ogrywała się i nabierał cennego doświadczenia na przyszłe sezony, co miejmy nadzieje zaprocentuje w przyszłości. Pierwszy mecz gramy z Novum 32 Bydgoszcz i poza świetnym początkiem, gdzie nasi zawodnicy bez kompleksów starali się grać kosz za kosz ,ewidentnie pokazał ile czeka nas ciężkiej pracy w przyszłości. Zespół gospodarzy dominował zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. I chociaż nasze zuchy walczyły ile sił to jednak przewaga rocznika szybko dała o sobie znać. Przegrywamy sporo ale wynik nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie. Bawimy się basketem i zbieramy doświadczenie.Drugi mecz to już zupełni inna "bajka". Wychodzimy na parkiet na mecz z Astorią I Bydgoszcz i od początku ku zaskoczeniu trenera i licznie przybyłych do Bydgoszczy rodziców przez dwie kwarty nadajemy ton grze. Na parkiecie szaleją Emilio Szewczyk wspierany przez ewenement w rozgrywkach, jedyną dziewczynę w województwie grającą bez kompleksów w kategorii chłopców Agatę Jagodzińską(przepisy na to pozwalają), która okazała się drugim strzelcem zespołu. Nie gorzej poczynał sobie Aleksander Kwella, który miał kilka świetnych zagrań w ataku i w obronie.Podobał się też Jakub Janiszewski, który wykazał się mądrością boiskową i momentami grał jak profesor.Wielkie brawa zebrał również Rysiu Małecki, który pomimo ,że był najniższy na parkiecie dał się mocno we znaki rywalom. Kilka zagrań bez kozła wprawiło w osłupienie nawet trenerów drużyn przeciwnych. Przegraliśmy po zaciętej walce ,a zabrakło niewiele bo w 4 kwarcie kontuzji doznali właśnie Emilio i Agata co znacznie osłabiło siłę rażenia naszego teamu. Ogólnie cały zespół zasłużył na mega wyróżnienie bo zważywszy na to , że 3/4 zespołu grało swoje pierwsze oficjalne mecze to swoim zaangażowaniem i sercem do walki pokazali, że będą sprawcami niejednej niespodzianki w tych, a już na pewno w przyszłych rozgrywkach!

TKM poza zasięgiem!
Nasi zawodnicy przystąpili do meczu w mocno okrojonym składzie. Zabrakło dwóch podstawowych zawodników Krzysztofa Żeglarskiego i Karola Depki ,których zatrzymała grypa. W zespole pojawili się zawodnicy zuchów Dawid Koziel i Emilio Szewczyk. Mecz bez większej historii chociaż momentami gra naszej drużyny mogła się podobać. Od samego początku do końca zespół gości kontrolował spotkanie, raz po raz obnażając mankamenty naszego zespołu. Z pozytywnych akcentów z naszej strony było to , że chłopcy walczyli o każdy kawałek parkietu i momentami potrafili wybronić wydawałoby się rzeczy nie do obrony, jednak przewaga fizyczna i techniczna przeciwników nie pozwalała nam na rozwinięcie zanadto skrzydeł. Należałoby dodać, że nie do zatrzymania był Marcel Teodorowicz zdobywca 30 punktów, który momentami ośmieszał obronę rywali. Warty odnotowania jest fakt, że nasz zespół trafił aż cztery "trójki" (M.Teodorowicz 2 i K.Rozmus 2)przy zerowym procencie rywali w tym elemencie gry. Brawa dla młodszych zawodników, którzy pokazali że drzemie w nich spory potencjał i pomimo wieku nie przestraszyli się starszych rywali. MChKK TEAM!

MChKK Chełmno - TKM Włocławek

60 : 103

(10:23, 13:23, 23:33, 14:24)

Twarde Pierniki tym razem za twarde!
Mecz pod względem mentalnym i sportowym bardzo trudny. Rywal w zasięgu naszego zespołu jednak "tradycyjnie" przespana szczególnie pierwsza, ale i trzecia kwarta nie pozwoliła osiągnąć korzystnego rezultatu.W czwartej kwarcie po szaleńczej pogoni punktowej i po kilku udanych kontrach i przechwytach Marcela Teodorowicza mieliśmy przeciwników już na 8 pkt. Wtedy kilka niekorzystnych gwizdków arbitrów tego spotkania, gdzie czterech podstawowych zawodników miało już po cztery faule, nie pozwoliło MChKK na zagranie agresywnej obrony co skutkowało utrata łatwych punktów, a w rezultacie przegraną naszego zespołu. Pocieszeniem jest fakt, że ostatnią kwartę grając w najsilniejszych składach po obu stronach wygrywamy w dość dobrym stylu co pozwala myśleć i patrzeć optymistycznie na przyszłość. Oprócz Teodorowicza i Rozmusa z dobrej strony pokazał się Szczepański i Syta oraz Bałdzikowski i Kurowski. Teraz czeka nas arcytrudne spotkanie z liderem rozgrywek i absolutnym dominatorem rozgrywek TKM Włocławek.

MChKK Chełmno - Twarde Pierniki 2006 Toruń

64 : 80

(8:21, 15:18, 14:18, 27:23)

Wygrywamy czwarty mecz z rzędu w młodziku młodszym!
W 8 kolejce MChKK zmierzył się na wyjeździe z drużyną Twarde Pierniki 2007 Toruń. Nasz zespół pojechał na mecz osłabiony brakiem najlepszego strzelca Marcela Teodorowicza i Jakuba Szczepańskiego. Pierwsza kwarta należała do nas. Wygrana 2:12 mówi sama za siebie. Nic nie zapowiadało "tragedii" w 2 i 3 kwarcie, gdzie nasi zawodnicy zupełnie się pogubili przegrywając je odpowiednio 16:14 i 14:7. Raził przede wszystkim brak skuteczności w rzutach osobistych i wiele prostych strat zarówno w ataku jak i obronie. Czwarta kwarta to wojna nerwów po obydwóch stronach parkietu. Na szczęście swój, jak na razie, najlepszy mecz w sezonie zagrał Damian Kurowski, który rzucił aż 17 punktów i zebrał bardzo dużo piłek w obronie dzięki czemu nasza drużyna w połowie kwarty wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. Wyróżnić należy również Kacpra Rozmusa, który pomimo że nie miał najlepszego dnia to "swoje" dorzucił(16 pkt). Dzięki tej wygranej awansowaliśmy na piątą dość wysoką pozycję w tabeli z czego bardzo się cieszymy!

TWARDE PIERNIKI 2007 TORUŃ - MCHKK CHEŁMNO

42 : 51

(2:12, 16:14, 14:7, 10:18)

Cenna wygrana MChKK z liderem rozgrywek w 3LM!
To był mecz z kategorii "horror". Widać było, że do Chełmna przyjechał niepokonany lider 3 ligi. I choć widowisko mogło się podobać, to nie zabrakło w nim lepszych i gorszych momentów gry naszego zespołu, a przede wszystkim dramaturgii. Dość powiedzieć, że zawodnicy obu drużyn w sumie dostali aż 5 "dachów" co rzadko się zdarza w tego rodzaju rozgrywkach. Zawodnicy MChKK od początku meczu byli bardzo skupieni i zmotywowani. Do składu po długim czasie wrócił Kołodko co dało nam większe możliwości przy rozegraniu piłki i zwiększyło naszą silę w obronie. I chociaż szybko fauli "nałapał" Daniel Belski, to jednak tego dnia mieliśmy do dyspozycji świetnie dysponowanego Michała Schreibera, który dwoił się i troił na parkiecie po obu stronach boiska. W drugiej połowie sytuacja nam się komplikuje, bo po kontrowersyjnym 2 faulu technicznym tracimy rozgrywającego Patryka Brzóskowskiego, który bardzo dobrze wszedł w mecz trafiając m.in. dwa razy za trzy i rozdawał dużo asyst. Całe szczęście, że z bardzo dobrej strony po zejściu kapitana z boiska pokazali się Damian Mielczarek i Mateusz Gaszkowski, którzy nie pozwolili po słabej i wysoko przegranej 3 kwarcie "odejść" liderowi z wynikiem. W czwartej kwarcie dalej mamy "szalejącego" w ataku Schreibera, którego wspomaga na deskach Dembek. Ostanie sekundy to gra nerwów i koszykarskich szachów obydwu zespołów, z którego obronna ręka wychodzi MChKK wygrywając ku uciesze swojej i kibiców z niepokonanym dotąd i aspirującym do awansu do II ligi zespołem z Pabianic! Gratulujemy!