Witaj na stronie MCHKK
MEDOS MChKK Chełmno wciąż niepokonany!
Relacja z meczu wkrótce!
Mamy drugą wygraną w młodziku młodszym!
Astoria rozbita!Tak w skrócie można opisać styl w jakim młodzi koszykarze MChKK Chełmno 23.11.16r. na własnym boisku pokonali Astorię Bydgoszcz! Mecz absolutnie od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, wśród których pierwsze skrzypce grali Szymon Wiśniewski(29 pkt.- najwięcej w drużynie), Marcel Teodorowicz (14 pkt),Marek Kuśpit (14 pkt),Hubert Lobermajer(13pkt.) i Jakub Grzeszczak(11pkt). Warto dodać, że w meczu punktowało aż 9 zawodników a Ci, którzy nie punktowali to także przyłożyli swoja "cegiełkę" do tej wygranej spisując się bardzo dobrze w defensywie. Gratulujemy kolejnej wygranej naszemu zespołowi!Teraz naszą drużynę U13 czeka arcytrudny mecz wyjazdowy we Włocławku z absolutnym liderem i dominatorem tej kategorii wiekowej, zespołem TKM. MChKK Chełmno TEAM!

MChKK Chełmno - Astoria Bydgoszcz
95 : 24

(26:7, 23:3, 17:8, 29:6)

Trener T.Wilma o meczu:
- To są mecze z kategorii gdzie wszystko wpada i wychodzi, chłopcy zagrali bardzo dobrze zarówno w ataku jak i obronie, w końcu jestem zadowolony ze skuteczności rzutów wolnych, na którą mocna pracowaliśmy na treningach. Pochwała dla całego zespołu, który pokazał, że na własnym parkiecie będzie groźny dla niejednego przeciwnika.
AKM zdobyty!
Seniorzy MEDOS MChKK Chełmno 20.11.16r. rozegrali swój zaległy mecz na wyjeździe z drużyną AKM Włocławek. Tak jak już wspominaliśmy, trener Mirosław Gajewski nie miał do dyspozycji całego składu, a do tego na swoim parkiecie przeciwnik był zawsze groźnym rywalem dla naszego zespołu. Początek jak zwykle nerwowy jednak końcówka pierwszej kwarty należała do nas. W 11 minucie meczu po 3 faule mieli na koncie nasi wysocy zawodnicy Mariusz Dembek i Cezary Łapiński i szanse gry na parkiecie otrzymał debiutujący w 3 lidze 16 letni Adam Żeglarski(1 blok,2 zbiórki). Druga kwarta była najgorsza w naszym wykonaniu, przegraliśmy ją jednym punktem natomiast w trzeciej i czwartej wszystko wróciło do normy i kontrolowaliśmy wynik już do samego końca spotkania. Warto nadmienić, że w końcówce spotkania znowu na boisku pojawiła się nasza 16 letnia młodzież Karol Szczepański i Dawid Szulc.

Trener M.Gajewski :

- Mecz był rozgrywany na Hali Mistrzów. gdzie na co dzień gra ekstraklasowy Anwil Włocławek co trochę usztywniło niektórych zawodników. W drugiej kwarcie ciężar gry wziął na swoje barki Hubert Kruszczyński trafiając trzy "trójki" oraz M.Kruszczyński 4pkt w tej kwracie. Trzecia kwarta to popis Łukasza Wardzińskiego (3x3 pkt.) oraz Daniela Belskiego 8pkt . W czwartej kwarcie "kropke nad i"postawili Hubert Kruszczyński rzucając kolejny raz za "3" i Daniel Belski robiąc akcję 2+1. W tym momencie uzyskaliśmy 20 pkt. przewagi i spokojnie kontrolowaliśmy wynik do końca meczu. Chciałbym wyróżnić Huberta Kruszczyńskiego(26pkt.),Łukasza Wardzińskiego(18pkt.) i Daniela Belskiego (17pkt.),którzy łącznie zdobyli 61 pkt całego zespołu oraz za grę w defensywie Mateusza Kruszczyńskiego.

Akademia Koszykówki Młodzieżowej Włocławek - MEDOS MChKK Chełmno

57 : 76 (11:18, 20:19, 12:19, 14:20)

link do statystyk :
Zapowiedzi spotkań seniorów i U13 MChKK Chełmno.
Już w najbliższa niedzielę seniorzy naszego klubu udadzą się na mecz wyjazdowy do zawsze groźnego AKM Włocławek. Drużyna gospodarzy jak do tej pory rozegrała dwa mecze z drużynami z Inowrocławia, a zespół z Chełmna odniósł dwie wygrane z zespołami z Bydgoszczy i również Inowrocławia. Co prawda trener Mirosław Gajewski z różnych przyczyn nie będzie miał do dyspozycji wszystkich doświadczonych zawodników w składzie, ale za to okazje do pokazania się będą mieli juniorzy Adam Żeglarski,Karol Szczepański i Dawid Szulc.

Trener M.Gajewski przed meczem:
- Drużyna AKM sezon zaczęła trochę gorzej, ale z meczu na mecz się "rozkręca". My zawsze gramy o zwycięstwo, ale sympatykom koszykówki nie muszę przypominać jak trudnym terenem jest Włocławek i jak ciężko się gra z tamtejszymi drużynami. Postaramy się walczyć do końca i wywieźć komplet punktów, chcemy dać też szansę do pokazania się na seniorskich parkietach naszej młodzieży.

W środę 23.11 o godz 16:00 na hali w gimnazjum nr 1 swój kolejny mecz rozegrają nasi młodzicy młodsi. Przeciwnikiem ich będzie Astoria Bydgoszcz. Po ostatniej dość zaskakującej porażce po dwóch dogrywkach z zespołem Regnum jednym punktem, chłopcy bardzo mocno chcą dobrze wypaść na własnej hali.

Trener T.Wilma przed meczem:
- Mecz będzie trudny pod względem mentalnym. Wszystkich bardzo zabolała ta ostatnia porażka w Bydgoszczy. Chłopcy przez cały tydzień pracowali nad elementami, które wypadły słabiej w ostatnim meczu i mam nadzieję, ze "doszło" do poprawy. Cele na ten sezon w U13 mamy takie żeby w każdym meczu grać lepiej i poprawiać słabsze elementy gry, które maja procentować w przyszłości. Zapraszamy rodziców i kibiców do gorącego dopingu.

MChKK Chełmno!

Mecz awansem w U13 - relacja.
W piątek 4 listopada nasi młodzicy młodsi rozegrali na własnym boisku swój kolejny mecz w lidze wojewódzkiej z Novum II Bydgoszcz. Chłopcy podeszli do meczu bardzo zmotywowani i skupieni. ale początek nie należał do łatwych. W naszej grze widać było nerwowość, przez co kilka prostych piłek uciekło w aut. Co prawda druga kwartę nasi zawodnicy wysoko wygrali, co dało dobry wynik do przerwy ale gra naszego zespołu w ataku pozostawiała jeszcze wiele do życzenia.Po przerwie jednak chłopcy przede wszystkim za sprawą Huberta Lobermajera, Szymona Wiśniewskiego i Jakuba Grzeszczaka wyszli na wysokie prowadzenie, nie oddając go już do samego końca i pierwsza wygrana w U13 stała się faktem!

Trener Tomasz Wilma :
- Bardzo cieszy wyczekiwane pierwsze zwycięstwo w tej kategorii wiekowej prawie wszyscy zawodnicy zdobyli punkty w tym meczu i uwierzyli, że mogą w tej lidze jeszcze "coś" wygrać. Takie mecze zdecydowanie poprawiają morale w drużynie i "TEAM SPIRIT" .Gratuluję całemu zespołowi bo ta wygrana była nam po prostu potrzebna!

MChKK Chełmno - MKS Novum II Bydgoszcz 85 : 15 (20:3, 27:0, 22:2, 16:10)

Statytystyki z meczu w linku:

Na swój kolejny zaległy mecz MChKK Chełmno uda się we wtorek 8.11.16r. do Regnum Bydgoszcz. Liczymy na nastepny dobry występ!Chełmno TEAM!
Raport z meczu 3LM.
MEDOS MChKK Chełmno podejmował w niedzielę 23.10.16 na własnym parkiecie KSK II Noteć Inowrocław.
Tylko w pierwszej kwarcie goście postawili opór naszym zawodnikom, druga to już "popis" naszych i w tym okresie gry prym wiedli Mariusz Dembek i Hubert Kruszczyński.I chociaż drużyna z Inowrocławia miała jeszcze swój zryw w 3 kwarcie i próbowała zmniejszyć dystans do naszego zespołu, to jednak gospodarze przy licznie zgromadzonej publiczności spokojnie kontrolowali wynik tego spotkania do samego końca. Ogólnie niezłe zawody zagrali też Jakub Kołodko i Daniel Belski,dobra "robotę" na deskach wykonał Czarek Łapiński, w obronie był nie do przejścia chory Łukasz Wardziński, a swoje pierwsze punkty w meczu zdobył debiutujący w 3 lidze junior Karol Szczepański.

MEDOS MChKK Chełmno - KSK Noteć II Inowrocław 89 : 60 (18:17, 23:5, 22:19, 26:19)

Link do statystyk :

Relacje z meczów - U12, U13.
Jako pierwsi w ten weekend na parkiet w sobotnie południe w Toruniu wybiegli młodzicy młodsi(U13). Rywal Twarde Pierniki Toruń na swoim terenie prawie od początku postawił bardzo trudne warunki. Po dość wyrównanym początku, gdzie nasza drużyna dzięki indywidualnym popisom strzeleckim Kacpra Rozmusa grała punkt za punkt z silnym fizycznie przeciwnikiem, to w dalszej części spotkania niestety nie zdołała sprostać twardej obronie na całym boisku zespołu gospodarzy, którzy niesieni dopingiem licznie zgromadzonych na hali rodziców raz po raz obnażali błędy i wykorzystywali przewagę wzrostową nad naszym zespołem. U zawodników MChKK mnożyły się niewykorzystane "sam na sam" z koszem i niedokładne podania oraz widoczny był słaby procent rzutów osobistych(4/ 19 rzutów!),Nasi jeszcze w trzeciej kwarcie próbowali zmniejszyć rozmiary porażki (przegrali ją tylko 22:13), ale w końcówce spotkania zabrakło im sił (pojechali na mecz w 10!) i ostatecznie ponieśli dość wysoką porażkę.

Trener Tomasz Wilma powiedział:

- Twarde Pierniki to kandydat do złota w tej kategorii wiekowej, chłopcy mieli słabszy dzień pod względem skuteczności zarówno z gry jak i z rzutów osobistych, walczyli ale rywale byli świetnie dysponowani rzutowo i mieli głośny doping z trybun co troszkę usztywniło naszych. Cieszę się,że szczególnie ci młodsi koszykarze z rocznika 2006 mogą ogrywać się z silnymi i starszymi drużynami, a muszę zaznaczyć, że to juz powoli zaczyna procentować choćby w lidze żaków. Nie spuszczamy głów i dalej pracujemy oraz czekamy na kolejne mecze( 4.11 w Chełmnie z Novum II Bydgoszcz- godz.16:00 i 8.11 w Bydgoszczy z Regnum-wyjazd) i pierwsze zwyciestwo w lidze!

Twarde Pierniki Toruń - MChKK Chełmno 102 : 38 (27:11, 27:7, 22:13, 26:7)

Punkty dla MChKK :

Krzysztof Żeglarski 2 , Hubert Lobermajer 4, Szymon Wiśniewski 6, Kacper Rozmus 6, Jakub Szczepański 2, Michał Plak 4, Kamil Głuszek 0, Jakub Grzeszczak 2 ,Marek Kuśpit 6, Marcel Teodorowicz 6

W niedzielę zespół żaków(U12) MChKK Chełmno udał się na swój pierwszy turniej w lidze do Kruszwicy. Pierwszy mecz(dla niektórych chłopców pierwszy oficjalny mecz w życiu)"prosto z busa" nasz zespół rozegrał z gospodarzem turnieju Basket 2010 Kruszwica i ....prawie go wygrał! Mecz był bardzo zacięty od samego początku,prowadzenie zmieniało się raz po raz. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis. Druga kwarta to znowu walka punkt za punkt i żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie przewagi. O wyniku spotkania zadecydowała 3 kwarta przegrana przez nasz zespół 8:11, ale i też dlatego, że nasi czołowi tego dnia zawodnicy czyli Marcel Teodorowicz zdobywca 24 punktów(najwięcej w drużynie), Kacper Rozmus i Jakub Szczepański mieli juz po 4 faule i nie mogli już grac skutecznie w obronie (znowu na mecz pojechało 10 zawodników!). Ostatnia kwarta to zryw w ataku naszego zespołu głównie za sprawa wspomnianego Marcela Teodorowicza, ale na 1:40 przed końcem za 5 fauli zszedł z boiska Rozmus (wcześniej również za faule "spadł" Teodorowicz) i nasz zespół po zaciętej końcówce, nie był w stanie przechylić już szali zwycięstwa na swoja stronę.

MChKK Chełmno - Basket 2010 Kruszwica 48 : 54 (12:12, 14:15, 8:11, 14:16)

Krzysztof Żeglarski 2, Olaf Laszuk 2, Mikołaj Lewczuk 0, Jędrzej Syta 0, Karol Depka 0, Damian Kurowski 2, Kacper Rozmus 12, Jakub Szczepański 6 , Kamil Głuszek 0, Marcel Teodorowicz 24

W drugim meczu turnieju MChKK Chełmno zmierzyło się z KSK Noteć Inowrocław. Na rozgrzewce nie wyglądało to dobrze bo chłopcy byli trochę podłamani przegraną z pierwszego meczu, a jeszcze po stronie rywali rozgrzewał się bardzo wysoki jak na ten wiek chłopiec(188 cm :)), którego zawodnicy po prostu się bali i już w myślach szukali sposobu jak znaleźć przy tak wysokim rywalu, drogę pod kosz :)Obawy okazały się bezpodstawne, bo chociaż wysoki zawodnik drużyny przeciwnej dwoił się i troił na parkiecie to jednak nasza drużyna w tym meczu była nie do zatrzymania. Tak jak w pierwszym meczu, doskonale w ataku radzili sobie Rozmus zdobywca 25 "oczek"(najwięcej w meczu),Teodorowicz i Szczepański. W obronie nie do zatrzymania był Olaf Laszuk, niezłe zawody również w obronie w arcytrudnym zadaniu(krycie zawodnika wyższego o głowę) zagrał Kamil Głuszek, swoje pierwsze punkty w karierze zdobył Jędrek Syta i to od razu 6, a także Damian Kurowski - 4! Cała drużyna grała bardzo agresywnie w obronie i skutecznie w ataku, co przełożyło się na pierwszy (oby nie ostatni) sukces naszych żaków! Reasumując, po świetnym meczu MChKK Chełmno pokonało wysoko KSK Noteć 40 punktami! co bardzo ucieszyło trenera, ale najbardziej samych zawodników! Liczymy na więcej!MChKK Chełmno TEAM!

Tomasz Wilma o meczu:

- Na taki mecz czeka się w juniorach albo seniorach a nie w żakach, o ile nasza drużyna nie ustrzegła się błędów przede wszystkim w obronie to jednak w ataku wychodziło prawie wszystko. Cieszy fakt,że zawodnicy, którzy zagrali swoje pierwsze mecze w życiu, przyłożyli również "cegiełkę" do pierwszej historycznej wygranej. Jeśli wyeliminujemy kilka mankamentów technicznych to możemy jeszcze powalczyć w tej lidze o korzystne rezultaty.

KSK Noteć Inowrocław - MChKK Chełmno 35 : 75 (12:24, 9:17, 7:10, 7:24)

Punkty dla MChKK:

Krzysztof Żeglarski 2, Olaf Laszuk 2, Mikołaj Lewczuk 0, Jędrzej Syta 6, Karol Depka 0, Damian Kurowski 4 ,Kacper Rozmus 25, Jakub Szczepański 16, Kamil Głuszek 0, Marcel Teodorowicz 20
Informacja na temat wyjazdu na mecze młodzika mlodszego i zaków 22.10 i 23.10.16r.
Trener Tomasz Wilma informuje rodziców i zawodników , że zbiórka i wyjazd na mecz sobotni do Torunia młodzików młodszych jest o godz. 10:00, natomiast wyjazd i zbiórka żaków w niedzielę do Kruszwicy jest o godzinie 8:00 (powrót około 14:30-15:00 )Wyjazdy i zbiórki odbywają się tradycyjnie spod Gimnazjum nr 1!!

Wkrótce pojawia sie na naszej stronie prezentacje składów naszych klubowych druzyn!

MChKK Chełmno TEAM!
Zapraszamy w ten weekend na mecze MChKK i MEDOS MChKK Chełmno o awans do 2LM.
Już w najbliższą niedzielę (23.10.16r.)o godzinie 15:00 zapraszamy wszystkich kibiców do hali w Gimnazjum nr 1 w Chełmnie na mecz naszych seniorów , których przeciwnikiem będzie KSK II Noteć Inowrocław (rezerwy występującej na I ligowych parkietach drużyny KSK Noteć Inowrocław). Rywal wydaję się trudny, ale nasi zawodnicy zapowiadają walkę już od pierwszego do ostatniego gwizdka!Życzymy udanego meczu i kolejnej pewnej wygranej na własnym parkiecie podopiecznych Mirosława Gajewskiego!

WALCZYMY O AWANS!!

Podopieczni trenera Tomasza Wilmy nasi młodzicy młodsi w sobotę swój drugi mecz w 3 kolejce w lidze(mecz 2 kolejki z Regnum Bydgoszcz został przełożony na inny termin) rozegrają w Toruniu z tamtejszymi Twardymi Piernikami. Zespół gospodarzy to jeden z trzech "pretendentów" do zwycięstwa w całej lidze(w tej grupie także SKS Noteć Inowrocław i TKM Włocławek). Jednak zawodnicy MChKK jadą na mecz z bojowym nastawieniem. Mecz zostanie rozegrany o 11:30 w Zespole Szkół nr 7, ul. Bażynskich 30/36 w Toruniu. Trzymamy kciuki za naszych młodych adeptów!!

Również w niedziele swoje rozgrywki w lidze wojewódzkiej rozpocznie nasza najmłodsza drużyna żaków MChKK Chełmno. Zawodnicy graja systemem turniejowym i na taki właśnie swój pierwszy turniej (2 mecze w ciągu jednego dnia) pojadą do Kruszwicy, która jest pierwszym gospodarzem rozgrywek. Pierwszy mecz żaki zagrają z zespołem gospodarzy Basket 2010 Kruszwica, a kolejny z KSK Noteć Inowrocław. Liczymy na dobrą naukę basketu naszych najmłodszych, bo co dla niektórych będą to pierwsze mecze w "karierze". Powodzenia!!MChKK Chełmno TEAM!!!!
Raport z I kolejki rozgrywkowej U 13 i 3LM
Jak już wcześniej wspominaliśmy w poprzedni weekend zainaugurowaliśmy rozgrywki KPZkosz. Na początek na parkiet w sobotnie popołudnie wybiegli młodzicy młodsi, którzy rozegrali swój pierwszy mecz w lidze z jednym z faworytów rozgrywek SKS Kasprowicz Inowrocław. Już pierwsza kwarta przegrana 7:21 zapowiadała "kłopoty" naszego zespołu. Druga kwarta to jeszcze większy "pogrom" (14:35)bo przy agresywnej obronie pressingiem gości nasz team nie mógł znaleźć recepty na skuteczne wyprowadzenie ataku, mnożyły się błędy i proste straty co konsekwentnie wykorzystywali Inowrocławianie. Po pierwszej połowie wydawało się, że chłopcy stracili wiarę w siebie i "uszło z nich powietrze". Trzecia kwarta znacząco nie zmieniła obrazu gry(11:28), dalej nasi zawodnicy grali spięci i zestresowani popełniając kolejne błędy, ale mały sygnał do korzystnego jak na nasze warunki wyniku dał Hubert Lobermajer i do "spółki " z Kacprem Rozmusem(rocznik 2006) kilka razy indywidualnie lub zespołowo "rozmontowali" obronę Kasprowicza. Czwarta kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, na boisku "szaleli" wspomnieni Hubert Lobermajer i Kacper Rozmus dołączył do nich Jakub Szczepański(rocznik 2006), który kilkoma odważnymi wejściami pod kosz wzbudził aplauz na trybunach. Kilka ważnych punktów "spod dechy" zdobył Michał Plak, a dużo energii na boisko wniósł Jakub Grzeszczak, który imponował szybkością i dobrym dryblingiem. Ta odsłonę meczu sensacyjnie wygrali zawodnicy MChKK (29:15)co pozwoliło ustalić wynik końcowy na dość przyzwoitym poziomie 61 : 99 (7:21, 14:35, 11:28, 29:15) dla SKS Kasprowicz Inowrocław. Trener Tomasz Wilma podkreśla , że każdy zawodnik zagrał na miarę swoich możliwości i chwali cały zespół za walkę i zaangażowanie. - Zespół jest jak łańcuch każde ogniwo jest ważne bez tego nie ma drużyny-dodaje trener. Przed nami dużo pracy ale juz widać, że chłopcy z każdym meczem nabierają doświadczenia, które kiedyś zaprocentuje. Mocno w to wierzymy i czekamy na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach!

W niedziele o dość nietypowej porze (19:00) swój pierwszy mecz w sezonie rozegrali III ligowcy. Zaczęli od mocnego uderzenia i chociaż zespół gości pod wodzą Macieja Kulczyka w pierwszej połowie postawił trudne warunki to chełmnianie(chełminianie?:)) pod kierunkiem Mirosława Gajewskiego, nie pozostawiając złudzeń rywalowi, pokonali wyraźnie Novum/Astorie Bydgoszcz 84:55(14:13, 24:19, 23:10, 23:13). Relację i zdjęcia z meczu można przeczytać na portalu e-chelmno.pl!

Wszystkie wyniki i tabele oraz statystyki drużyn i zawodników można śledzić na stronie kpzkosz.com w zakładce "ligi męskie"!!

Inauguracja rozgrywek U-13 i 3LM
Juz w najbliższy weekend swoje rozgrywki w lidze KPZKosz zainaugurują młodzicy młodsi (U-13) oraz nasi 3-cio ligowcy. W sobotę o godzinie 13:00 zespół młodzieżowy zagra u siebie z jednym z faworytów ligi SKS Kasprowicz Inowrocław. Seniorzy MEDOS MChKK Chełmno swoją rywalizację, również na własnym parkiecie, rozpoczną w niedzielę o godzinie 19:00, a przeciwnikiem będzie doskonale nam znany zespół Novum/Astoria Bydgoszcz. Życzymy udanych spotkań obu naszym drużynom i serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na halę do Gimnazjum nr 1 w Chełmnie przy ul.Szkolnej 6!