Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 111
Najnowszy użytkownik: sebastian
Wyniki III Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna
W niedzielę 2.06.19r zakończył się, trwający trzy dni, III Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna. Udział w nim wzięły zespoły z Warszawy, Torunia, Kolbud, Gdyni i zespół gospodarzy z Chełmna. Rozegrano w sumie 10 meczy. Swojego pogromcy nie znalazł w tym turnieju połączony zespół z Gdyni i Gdańska, który pewnie wygrał wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajął zespół UKS Bryza Kolbudy a trzecie niespodziewanie MChKK Chełmno, czwarte Twarde Pierniki Toruń, a piąte Hutnik Warszawa. Nasz zespół tym samym sprawił kibicom wiele radości i dużą niespodziankę wygrywając dwa z czterech meczy w turnieju m.in. z Twardymi Piernikami Toruń, z którymi jeszcze kilka dni wcześniej przegrał trzema punktami w meczu ligowym! Na wyróżnienie zasługuje cały zespół , który w niepełnym składzie właściwie w każdym spotkaniu walczył w każdym z nich pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie nawet po przegranych. MVP turnieju został Dawid Ciesielski, a królem strzelców Karol Ochociński.

Oto wyniki meczów:

1.MChKK Chełmno – Hutnik Warszawa 61:60(Teodorowicz M,-19,Rozmus K.-14,Bałdzikowski P.-6,Orłowski M.-6,Depka K.-5, Kurowski D.-4,Żeglarski K.-4,Szczepański J.-3)
2.Młode Lwy Maximus Basketball Gdynia– Twarde Pierniki Toruń 106:23
3.MChKK Chełmno - Twarde Pierniki Toruń 59:43(Teodorowicz M,-14,Rozmus K.-25,Orłowski M.-2,Depka K.-2, Kurowski D.-7,Żeglarski K.-9)
4.UKS Bryza Kolbudy - Młode Lwy Maximus Basketball Gdynia 46:82
5.Twarde Pierniki Toruń – Hutnik Warszawa 61:57
6.MChKK Chełmno - UKS Bryza Kolbudy 30:94(Żeglarski K.-10,Teodorowicz M.-6,Kurowski D.-6,Rozmus K.-2,Bielówka J.-2,Depka K.-2,Syta J.-1,Bałdzikowski P.-1)
7.Młode Lwy Maximus Basketball Gdynia – Hutnik Warszawa 105:45
8.Hutnik Warszawa - UKS Bryza Kolbudy 65:34
9.Młode Lwy Maximus Basketball Gdynia – MChKK Chełmno 37:88(Rozmus K.-8,Orłowski M.-6,Depka K.-5, Kurowski D.-4,Żeglarski K.-12,Koziel B.-2)
10.Twarde Pierniki Toruń - UKS Bryza Kolbudy 39:91

Nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Pan Wojciech Strzelecki oraz Prezes MChKK Chełmno Pani Mariola Stachewicz.
Dziękujemy!
Zapraszamy na turniej pod patronatem Burmistrza Miasta Chełmna
III Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców w kategorii U-13 o Puchar Burmistrza Miasta Chełmna 31.05.19r. – 2.06.19r..

Ważne terminy!
W związku z ostatnimi niedogodnościami podajemy "rozkład jazdy" na miesiąc maj dla poszczególnych drużyn. Prosimy rodziców o zapoznanie się z terminarzem!

11.05.19r. - wyjazd o godzinie 8:00 spod hali na turniej do Bydgoszczy zespołu U11 mecze godz.9:30 i 11:00
11.05.19r. - mecz "u siebie" zespołu U13 ze Zrywem Toruń godzina 14:30 zbiórka na hali godzina 13:45
13.05.19r. - wyjazd do Włocławka zespołu U13 na zaległy mecz z TKM godz.17:15 wyjazd spod hali godzina 15:30
14.05.19r. - mecz "u siebie" zespołu U11 z Basketstal Grudziądz godzina 16:30 zbiórka na hali godzina 15:45
17.05.19r - turniej "u siebie" zespołu U11 mecze od godziny 16:30 zbiórka na hali godzina 15:45
27.05.19r - wyjazd do Torunia zespołu U13 na mecz z Piernikami 2006 Toruń godz. 18:45 zbiórka godzina 17:15
25.05.19r. - wyjazd na jednodniowy towarzyski turniej rocznika 2006 i 2007 do Inowrocławia mecze od godziny 10:00 wyjazd spod hali godzina 8:15
28.05.19r. - mecz "u siebie"zespołu U13 z Piernikami 2007 Toruń godzina 18:45 zbiórka na hali godzina 18:15
Ostatni turniej w kategorii U11 zaplanowany jest na 26.05.19r. w Toruniu godziny rozpoczęcia turnieju podamy wkrótce!

MChKK TEAM!

Wracamy po przerwie i od razu bardzo intensywnie!!!
Po krótkiej przerwie spowodowanej ogólnopolskim strajkiem nauczycieli oraz Świętami Wielkanocnymi wracamy do treningów i rozgrywek! Przypominamy, że w poniedziałek 29.04 i wtorek 30.04. treningi odbędą się w normalnym już trybie. Trening dla grupy rocznika 2006 nie odbędzie się tylko w czwartek ze względu na Święto Państwowe, Następnie naszych ligowych zawodników czeka "fala" meczy u siebie i meczy wyjazdowych oraz seria turniejów. O zmianach w terminarzach rozgrywek poinformujemy w osobnym poście. Do zobaczenia na parkietach!
Krótkie podsumaowanie po Walnym Zebraniu członków MCHKK.
Na krótkim,podsumowującym zeszły 2018 rok pracy naszego klubu poza sprawami formalnymi i bieżącymi zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za sezon 2017/2018 następującym zawodnikom:

Podziękowanie dla niżej wymienionych zawodników za bardzo dobrą postawę sportową i zaangażowanie w rozgrywkach ligowych w 2018 roku

Raz na wozie raz pod wozem w U13!
Za nami kolejne dwa mecze w lidze wojewódzkiej młodzika młodszego. Pierwszy z nich rozegraliśmy na wyjeździe z zespołem Novum II Bydgoszcz. Wystąpiliśmy w nim bez dwóch podstawowych zawodników Marcela Teodorowicza(udział na turnieju w Grójce z Kasprowiczem Inowrocław)i Damiana Kurowskiego (kontuzja). Od samego początku braki kadrowe było widać na boisku,a ambitnie walczący w tym meczu młodsi chłopcy z naszego zespołu nie byli w stanie na równi rywalizować z silniejszymi i starszymi rywalami. Po pierwszej połowie rywale odskoczyli nam na 17 punktów i wydawało się, że nie jesteśmy już w tym meczu nawiązać walki. W drugiej połowie sygnał do ataku dał Jakub Szczepański. Jego ważne punkty w parze z dobra obrona dały mała iskierkę nadziei, że może się jeszcze coś w tym meczu pozytywnego wydarzyć. W końcu , po fatalnej pierwszej połowie trafiać zaczął Kacper Rozmus, a coraz lepiej radził też sobie Krzysztof Żeglarski. Po dobrej trzeciej kwarcie powoli zaczęliśmy odrabiać przewagę. Czwarta kwarta to wojna nerwów, w której lepsi w rezultacie okazali się gospodarze choć nasi mieli szanse na zwycięstwo.Niestety w końcówce meczu zabrakło przysłowiowego szczęścia i kończymy ten mecz przegraną jednym punktem. Porażka nie zmienia naszej pozycji w tabeli gdyż w pierwszym meczu pokonaliśmy u siebie ten zespół różnicą 25 punktów więc w ostatecznym rozrachunku jesteśmy dużo lepsi. Niemniej porażka boli i trzeba wyciągnąć sporo wniosków do dalszej pracy na treningach.

MKS Novum II Bydgoszcz - MChKK Chełmno

62 : 61

(17:10, 20:10, 15:21, 10:20)

W drugim meczu dalej gramy dalej bez Damiana, za to wraca do składu Marcel. Gramy u siebie i podejmujemy zespół Novum III Bydgoszcz. Mecz od początku do końca pod naszą kontrolą, choć nie ustrzegliśmy się fatalnych błędów w obronie.W tym spotkaniu oczywiście ważna była wygrana naszego zespołu, ale mniej ważny był końcowy wynik. Zadaniem było przećwiczenie różnych wariantów w obronie i zwiększenie minut gry młodszych zawodników oraz tych , którzy występują na parkiecie w mniejszym wymiarze czasowym. Na wyróżnienie zasługuje Karol Depka zdobywca 15 punktów(rekord kariery i najlepszy mecz w sezonie) ,a także najmłodszy w lidze Emilio Szewczyk(rocznik 2011) , który rzucił 12 punktów (rekord kariery i najlepszy mecz w sezonie w starszym roczniku) zbierając przy tym zasłużone gromkie oklaski od przybyłych kibiców. Gratulujemy!

MChKK Chełmno - MKS Novum III Bydgoszcz

99 : 48

(26:13, 28:14, 22:5, 23:16)

Wygrana na zakończenie sezonu seniorów.
W ostatnim, wyjazdowym meczu sezonu 2018/2019 pokonujemy na "otarcie łez" TKM Włocławek w 3LM. Wygrana nie przyszła jednak łatwo bo po pierwsze pojechaliśmy na mecz bez żadnego nominalnego rozgrywającego, w dodatku w siedmiu, ale co najważniejsze rywale rzucili nam w tym meczu 17 trójek pobijając rekord w meczu naszego zespołu z Łodzią. Pierwszą kwartę przegraliśmy. W drugiej po drobnej poprawie obrony remisujemy. Przełom przyszedł w 3 kwarcie gdzie pomimo ,że dalej dajemy sobie rzucać z dystansu to gramy bardziej zdecydowanie i szybciej co przekłada się na naszą skuteczność w ataku i pozwala nam wyjść na prowadzenie, którego nie oddajemy już do końca. Świetne zawody rozegrał Mateusz Gaszkowski i Mariusz Dembek. Podobał się Damian Mielczarek i Czarek Łapiński. Swoje punkty dołożył Michał Schreiber. Zakończyliśmy sezon z dorobkiem 4 wygranych i 4 porażek. To i tak niezły bilans zważywszy na to, że praktycznie przez cały sezon nie mogliśmy zagrać w żadnym meczu pełnym składem. Pozostaje niedosyt bo jednak apetyty były trochę większe.Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas.

TKM Włocławek - MEDOS MChKK Chełmno

83 : 95

(28:26, 19:19, 17:24, 19:26)

Niedosyt "po Inowrocławiu".
W sobotę 16.03.2019r. nasza drużyna w kategorii U13 podejmowała na własnym parkiecie Kasprowicz Inowrocław. I pomimo, że to zespół ze ścisłej czołówki tej ligi zagraliśmy jako drużyna jeden z najlepszych meczów w sezonie. Bez kompleksów i bez bojaźni.Wynik absolutnie nie odzwierciedla wydarzeń z boiska. Mankamentem jedynie była słaba skuteczność. Gdyby nie to wynik byłby zupełnie inny,a i można było się pokusić nawet o niespodziankę. Trzeba tez dodać,że goście kryli momentami niedozwolona w tej kategorii wiekowej obroną strefową, za co zresztą zostali upomniani przez sędziów.To też miało wpływ na wynik końcowy. Oprócz jednego zawodnika cały zespół zdobywał punkty. Tradycyjnie liderami naszego zespołu byli Marcel Teodorowicz i Kacper Rozmus, do których dołączył Jakub Szczepański. Podobał się też prezentujący ostatnio wysoką i równą formę Damian Kurowski. W końcu bardzo dobre momenty miał Krzysztof Żeglarski, Marcel Orłowski i Paweł Bałdzikowski, który czyni stałe postępy i z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Ciekawe zawody rozegrał najmłodszy w województwie w tej lidze Emilio Szewczyk, który rzucił bo bardzo ciekawych i nieszablonowych akcjach 6 punktów. W obronie nie do zastąpienia byli Karol Depka i Jędrek Syta. Punkt z rzutów osobistych zdobył także Jakub Bielówka. Czeka nas wiele pracy, ale światełko w tunelu jest bardzo już widoczne. Gratulujemy!

MChKK Chełmno - Kasprowicz - Inowrocławska Akademia Koszykówki

67 : 98

(19:27, 18:22, 12:24, 18:25)

Walne Zgromadzenie Członków MChKK
W dniu 28 marca 2019 roku o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie, ul. Szkolna 6 odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków MChKK, na które zaprasza zarząd klubu.
Fatalny weekend meczowy w naszym klubie!
W sobotę 9.03 na boisko wybiegli na wyjeździe w Bydgoszczy chłopcy w kategorii U-13. Dotychczasowy lider rozgrywek (TKM ma mecz mniej) nie pozostawił nam żadnych złudzeń od początku do końca kontrolując mecz. Przewaga fizyczna była aż nadto widoczna. Do tego agresywna obrona przeciwnika z podwajaniem na całym boisku, nie dała naszym zawodnikom grającym w dziesiątkę m.in. bez Jakuba Szczepańskiego ,żadnych szans na korzystny wynik. Straty, szybko nałapane faule przez czołowych zawodników, a także niecelne rzuty z półdystansu oraz za trzy nie pozwoliły nawiązać choćby walki właściwie w żadnej kwarcie. Tym razem najlepiej w zdobyczach punktowych wypadł Kacper Rozmus, który rzucił 18 "oczek".

MKS Novum I Bydgoszcz - MChKK Chełmno

130 : 45

(35:7, 40:11, 22:9, 33:18)

W niedzielę 10.03.19r. z kolei graliśmy w 3 lidze mecz z gatunku "o wszystko". Nasi seniorzy żeby awansować do półfinału w walce o II ligę musieli to spotkanie po prostu wygrać. Przeciwnik ŁKS Szkoła Gortata Łódź. W pierwszym meczu nieznaczna porażka.Atutem miała była pełna hala kibiców na czele z Burmistrzem Miasta Chełmna Arturem Mikiewiczem i Prezes MChKK Mariolą Stachewicz. Spotkanie obserwowali również goście z partnerskiego miasta z Ukrainy ,oraz nasi najmłodsi adepci koszykówki wraz z rodzicami. Jednak tak się niestety nie stało. Zanotowaliśmy chyba najgorszą kwartę w sezonie, i w ogóle w historii istnienia seniorów w naszym klubie, dając sobie rzucić aż siedem trójek. Dość powiedzieć, że w całym meczu było ich aż czternaście przy naszych zaledwie dwóch!!!Do tego żeby pecha było mało kapitan zespołu Patryk Brzóskowski szybko miał 4 przewinienia, a lider zespołu Daniel Belski w 4 kwarcie doznał kontuzji pleców. I co prawda remisujemy i nawet wygrywamy o dziwo 3 kwartę, to tego dnia mogliśmy jedynie odpowiedzieć "trojącym się" Michałem Schreiberem wspieranym trochę przez Mariusza Dembka, co przy tak dysponowanych rzutowo gościach było mocno i stanowczo za mało. Po meczu nastąpiła prezentacja naszej klubowej młodzieży, która pokazała się rodzicom i kibicom ,także w nowych strojach, rozgrywając krótkie mecze i zbierając za swój występ gromkie brawa.

MEDOS MChKK Chełmno - ŁKS Szkoła Gortata Łódź

65 : 85

(16:31, 18:18, 22:18, 9:18)

Turniejowo w MChKK Chełmno - ZAPROSZENIE!
Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców rocznika 2006 i młodszych