Łącznie użytkowników: 111
Najnowszy użytkownik: sebastian
ZAPRASZAMY NA MEGA WAZNE SPOTKANIE!!!

Zuchy w natarciu!
W sobotę 23.02 2019r. na parkiet po raz pierwszy w karierze wybiegli nasi najmłodsi adepci koszykówki w kategorii U-11. To był pierwszy, rozgrywany w Bydgoszczy, turniej naszych zuchów, którzy w swoich szeregach w większości mieli samych absolutnych debiutantów. Ważną informacja jest to, że nasi zawodnicy są w zdecydowanej większości rok i dwa lata mlodsi od swoich rywali, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim pod względem fizycznym w kategoriach młodzieżowych. Gównym aspektem i zamysłem trenera Wilmy jest to, ażeby nasza "naborówka" ogrywała się i nabierał cennego doświadczenia na przyszłe sezony, co miejmy nadzieje zaprocentuje w przyszłości. Pierwszy mecz gramy z Novum 32 Bydgoszcz i poza świetnym początkiem, gdzie nasi zawodnicy bez kompleksów starali się grać kosz za kosz ,ewidentnie pokazał ile czeka nas ciężkiej pracy w przyszłości. Zespół gospodarzy dominował zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. I chociaż nasze zuchy walczyły ile sił to jednak przewaga rocznika szybko dała o sobie znać. Przegrywamy sporo ale wynik nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie. Bawimy się basketem i zbieramy doświadczenie.Drugi mecz to już zupełni inna "bajka". Wychodzimy na parkiet na mecz z Astorią I Bydgoszcz i od początku ku zaskoczeniu trenera i licznie przybyłych do Bydgoszczy rodziców przez dwie kwarty nadajemy ton grze. Na parkiecie szaleją Emilio Szewczyk wspierany przez ewenement w rozgrywkach, jedyną dziewczynę w województwie grającą bez kompleksów w kategorii chłopców Agatę Jagodzińską(przepisy na to pozwalają), która okazała się drugim strzelcem zespołu. Nie gorzej poczynał sobie Aleksander Kwella, który miał kilka świetnych zagrań w ataku i w obronie.Podobał się też Jakub Janiszewski, który wykazał się mądrością boiskową i momentami grał jak profesor.Wielkie brawa zebrał również Rysiu Małecki, który pomimo ,że był najniższy na parkiecie dał się mocno we znaki rywalom. Kilka zagrań bez kozła wprawiło w osłupienie nawet trenerów drużyn przeciwnych. Przegraliśmy po zaciętej walce ,a zabrakło niewiele bo w 4 kwarcie kontuzji doznali właśnie Emilio i Agata co znacznie osłabiło siłę rażenia naszego teamu. Ogólnie cały zespół zasłużył na mega wyróżnienie bo zważywszy na to , że 3/4 zespołu grało swoje pierwsze oficjalne mecze to swoim zaangażowaniem i sercem do walki pokazali, że będą sprawcami niejednej niespodzianki w tych, a już na pewno w przyszłych rozgrywkach!

TKM poza zasięgiem!
Nasi zawodnicy przystąpili do meczu w mocno okrojonym składzie. Zabrakło dwóch podstawowych zawodników Krzysztofa Żeglarskiego i Karola Depki ,których zatrzymała grypa. W zespole pojawili się zawodnicy zuchów Dawid Koziel i Emilio Szewczyk. Mecz bez większej historii chociaż momentami gra naszej drużyny mogła się podobać. Od samego początku do końca zespół gości kontrolował spotkanie, raz po raz obnażając mankamenty naszego zespołu. Z pozytywnych akcentów z naszej strony było to , że chłopcy walczyli o każdy kawałek parkietu i momentami potrafili wybronić wydawałoby się rzeczy nie do obrony, jednak przewaga fizyczna i techniczna przeciwników nie pozwalała nam na rozwinięcie zanadto skrzydeł. Należałoby dodać, że nie do zatrzymania był Marcel Teodorowicz zdobywca 30 punktów, który momentami ośmieszał obronę rywali. Warty odnotowania jest fakt, że nasz zespół trafił aż cztery "trójki" (M.Teodorowicz 2 i K.Rozmus 2)przy zerowym procencie rywali w tym elemencie gry. Brawa dla młodszych zawodników, którzy pokazali że drzemie w nich spory potencjał i pomimo wieku nie przestraszyli się starszych rywali. MChKK TEAM!

MChKK Chełmno - TKM Włocławek

60 : 103

(10:23, 13:23, 23:33, 14:24)

Twarde Pierniki tym razem za twarde!
Mecz pod względem mentalnym i sportowym bardzo trudny. Rywal w zasięgu naszego zespołu jednak "tradycyjnie" przespana szczególnie pierwsza, ale i trzecia kwarta nie pozwoliła osiągnąć korzystnego rezultatu.W czwartej kwarcie po szaleńczej pogoni punktowej i po kilku udanych kontrach i przechwytach Marcela Teodorowicza mieliśmy przeciwników już na 8 pkt. Wtedy kilka niekorzystnych gwizdków arbitrów tego spotkania, gdzie czterech podstawowych zawodników miało już po cztery faule, nie pozwoliło MChKK na zagranie agresywnej obrony co skutkowało utrata łatwych punktów, a w rezultacie przegraną naszego zespołu. Pocieszeniem jest fakt, że ostatnią kwartę grając w najsilniejszych składach po obu stronach wygrywamy w dość dobrym stylu co pozwala myśleć i patrzeć optymistycznie na przyszłość. Oprócz Teodorowicza i Rozmusa z dobrej strony pokazał się Szczepański i Syta oraz Bałdzikowski i Kurowski. Teraz czeka nas arcytrudne spotkanie z liderem rozgrywek i absolutnym dominatorem rozgrywek TKM Włocławek.

MChKK Chełmno - Twarde Pierniki 2006 Toruń

64 : 80

(8:21, 15:18, 14:18, 27:23)

Wygrywamy czwarty mecz z rzędu w młodziku młodszym!
W 8 kolejce MChKK zmierzył się na wyjeździe z drużyną Twarde Pierniki 2007 Toruń. Nasz zespół pojechał na mecz osłabiony brakiem najlepszego strzelca Marcela Teodorowicza i Jakuba Szczepańskiego. Pierwsza kwarta należała do nas. Wygrana 2:12 mówi sama za siebie. Nic nie zapowiadało "tragedii" w 2 i 3 kwarcie, gdzie nasi zawodnicy zupełnie się pogubili przegrywając je odpowiednio 16:14 i 14:7. Raził przede wszystkim brak skuteczności w rzutach osobistych i wiele prostych strat zarówno w ataku jak i obronie. Czwarta kwarta to wojna nerwów po obydwóch stronach parkietu. Na szczęście swój, jak na razie, najlepszy mecz w sezonie zagrał Damian Kurowski, który rzucił aż 17 punktów i zebrał bardzo dużo piłek w obronie dzięki czemu nasza drużyna w połowie kwarty wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. Wyróżnić należy również Kacpra Rozmusa, który pomimo że nie miał najlepszego dnia to "swoje" dorzucił(16 pkt). Dzięki tej wygranej awansowaliśmy na piątą dość wysoką pozycję w tabeli z czego bardzo się cieszymy!

TWARDE PIERNIKI 2007 TORUŃ - MCHKK CHEŁMNO

42 : 51

(2:12, 16:14, 14:7, 10:18)

Cenna wygrana MChKK z liderem rozgrywek w 3LM!
To był mecz z kategorii "horror". Widać było, że do Chełmna przyjechał niepokonany lider 3 ligi. I choć widowisko mogło się podobać, to nie zabrakło w nim lepszych i gorszych momentów gry naszego zespołu, a przede wszystkim dramaturgii. Dość powiedzieć, że zawodnicy obu drużyn w sumie dostali aż 5 "dachów" co rzadko się zdarza w tego rodzaju rozgrywkach. Zawodnicy MChKK od początku meczu byli bardzo skupieni i zmotywowani. Do składu po długim czasie wrócił Kołodko co dało nam większe możliwości przy rozegraniu piłki i zwiększyło naszą silę w obronie. I chociaż szybko fauli "nałapał" Daniel Belski, to jednak tego dnia mieliśmy do dyspozycji świetnie dysponowanego Michała Schreibera, który dwoił się i troił na parkiecie po obu stronach boiska. W drugiej połowie sytuacja nam się komplikuje, bo po kontrowersyjnym 2 faulu technicznym tracimy rozgrywającego Patryka Brzóskowskiego, który bardzo dobrze wszedł w mecz trafiając m.in. dwa razy za trzy i rozdawał dużo asyst. Całe szczęście, że z bardzo dobrej strony po zejściu kapitana z boiska pokazali się Damian Mielczarek i Mateusz Gaszkowski, którzy nie pozwolili po słabej i wysoko przegranej 3 kwarcie "odejść" liderowi z wynikiem. W czwartej kwarcie dalej mamy "szalejącego" w ataku Schreibera, którego wspomaga na deskach Dembek. Ostanie sekundy to gra nerwów i koszykarskich szachów obydwu zespołów, z którego obronna ręka wychodzi MChKK wygrywając ku uciesze swojej i kibiców z niepokonanym dotąd i aspirującym do awansu do II ligi zespołem z Pabianic! Gratulujemy!

MEDOS MChKK Chełmno - ZEC PKK 99 Pabianice

84 : 82

(24:22, 20:19, 19:24, 21:17)

Młodzicy młodsi na fali...
Zwycięstwo było tym cenniejsze bo odbyło się na parkiecie rywala i do tego z zespołem "depczącym nam po piętach" w tabeli. Pierwsza połowa na remis. Błędy zarówno w ataku jak i w obronie nie pozwoliły osiągnąć przewagi żadnej z drużyn. Trzecia kwartę nasz zespół po prostu przespał, mnożyły się straty i na przerwę przed ostatnią kwartą schodziliśmy przegrywając dwoma punktami. Czwarta kwarta nie zaczęła się dla nas dobrze bo w krótkim czasie za 5 fauli zszedł jeden z liderów zespołu Marcel Teodorowicz. Na szczęście tego dnia ciężar gry wzięli na siebie Kacper Rozmus i Damian Kurowski (ważne punkty dorzucił tez Marcel Orłowski). I to właśnie po ich kilku składnych dwójkowych akcjach nasz zespół wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Gratulujemy kolejnego zwycięstwa i czekamy na kolejne!

MKS Zryw Toruń - MChKK Chełmno

57 : 67

(18:15, 13:16, 16:14, 10:22)

Wygrywamy mecz o Puchar Prezesa MChKK Chełmno!
Seniorzy "na tarczy" z Łodzi!
Nasi 3 ligowcy przegrali właściwie wygrany mecz. Zadecydowała ostatnia kwarta, która nasz zespół przegrał dość wyraźnie 22:12. Naszą bolączka były kolejny raz fatalnie wykonywane rzuty tak zwanej 100 % szansy. Nie bez znaczenia był też fakt, że w końcówce meczu za 5 fauli zszedł nasz najlepszy strzelec D.Belski.Przez dość słabą obronę pozwoliliśmy sobie także rzucić 8 "trójek" przy naszych zaledwie 3. Na wyróżnienie zasługuje jedynie wspomniany Belski, który pobił swój rekord punktowy w sezonie zdobywając 32 "oczka". To jednak tego dnia było za mało na lepiej dysponowany zespół ŁKS. Jednak trener Gajewski zapowiedział, że u siebie powalczymy o odrobienie strat z pierwszego meczu.Trzymamy kciuki!

ŁKS Szkoła Gortata Łódź - MEDOS MChKK Chełmno

82 : 74

(22:22, 17:22, 21:18, 22:12)

Młodzicy z kolejna wygraną!
Tym razem nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z zespołem Novum III Bydgoszcz. Oprócz drugiej kwarty, gdzie mieliśmy jako zespół przestój w ataku, to nasi zawodnicy kontrolowali przebieg meczu i w pełni zasłużyli na wysoką wygraną. Oprócz liderów zespołu Kacpra Rozmusa i Marcela Teodorowicza. wyróżnili się także Krzysztof Żeglarski zdobywca 17 pkt. oraz Marcel Orłowski, który zdobył 8 pkt, a także Jędrzej Syta i Jakub Bielówka, którzy zdobyli po 6 oczek. Gratulujemy wygranej, która pozwoliła nam "podnieść" się w tabeli.

MKS Novum III Bydgoszcz - MChKK Chełmno

33 : 91

(5:29, 11:16, 6:26, 11:20)

MChKK triumfuje w turnieju Zastempowskiego!
Medos MCHKK Chełmno wygrał XV Turniej im. Brunona Zastempowskiego. Dwóch zawodników z naszej drużyny znalazło się w "Piątce Turnieju".

Wyniki XV TURNIEJU IM. B. ZASTEMPOWSKIEGO W KOSZYKÓWCE - CHEŁMNO (28.12.2018)

AZS UMK PBDI TORUŃ - MTS BASKET KWIDZYŃ 69:54 (14:13,7:12,19:10,29:19)
AZS UMK PBDI: Sowa 14, Lamparski 12 (1), Jagodziński 12 (3), Karczewski 10, Chojnacki 10
Maćkiewicz 6, Dusza 5, Wiśniewski 0.
MTS BASKET: Grabowski 18 (1), Damian Puncewicz 10 (1), Stasiuk 9, Kamiński 6 (2), Leszczyński 5 (1), Szwedowski 4, Jaworowicz 2, Monkielewicz 0.

MEDOS MCHKK CHEŁMNO - AZS UMK PBDI TORUŃ 73:62 (24:20, 11:13, 21:16, 17:13)
MCHKK: Belski 22, Łapiński 16, Mielczarek 14 (2), Materek 6, Brzóskowski 6 (1), Gaszkowski 4, Czyżnikiewicz 3 (1), Rudnik 2.
AZS UMK PBDI: Maćkiewicz 20 (2), Lamparski 12 (2), Chojnacki 10 (2), Jagodziński 9 (1), Wiśniewski 6 (2), Sowa 5 (1), Karczewski 0, Dusza 0.

MEDOS MCHKK CHEŁMNO - MTS BASKET KWIDZYN 73:69 (22:12, 17:16, 21:23, 13:18)
MCHKK: Mielczarek 31 (3), Gaszkowski 12, Materek 11 (2), Czyżnikiewicz 10, Łapiński 5, Szczerba 4, Szczepański 0.
MTS BASKET: Dariusz Puncewicz 22 (1), Grabowski 18 (3), Kamiński 10 (2), Szwedrowski 5 (1), Leszczyński 5 (1), Damian Puncewicz 5, Stasiuk 4, Monkielewicz 0, Jaworowicz.