Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 111
Najnowszy użytkownik: sebastian
Sukces zespołu Medos MChKK
Zgodnie z planem w dniach 21 - 23.04.br. w całej Polsce rozgrywano turnieje półfinałowe w cyklu rozgrywkowym 3 LM. Sześć grup, a w każdej z nich po 4 zespoły walczyły o awans do turniejów finałowych 3 LM. Turnieje miały wyłonić po 2 zespoły z każdej grupy, które spotkają się w dalszych rozgrywkach o awans do II LM.
W Chełmnie odbywały się mecze II grupy, którą stanowiły zespoły: MKS Ochota Warszawa, KK UR Kraków, KKS Siechnice i zespół gospodarzy MEDOS MChKK Chełmno.
W ciągu 3 dni odbyło się 6 meczów /każdy z każdym/, po których wyniki są następujące:
Damian Oswald KKS Siechnice
MVP turnieju otrzymał Hubert Kruszczyński MEDOS MChKK Chełmno.

Nasz zespół w I dniu przegrał z MKS Ochota Warszawa 61:72, mecz był niezwykle zacięty, jeszcze w III kwarcie drużyna z Chełmna prowadziła, niestety nie potrafiliśmy zachować wypracowanej przewagi i w rezultacie końcowy wynik był dla nas niekorzystny.
W II dniu podejmowaliśmy zespół z Krakowa, mecz wygraliśmy wynikiem 78:62,w którym bardzo dobrze zagrał cały zespół.
Po dwóch dniach turnieju każda drużyna miała po jednym meczu wygranym i jednym przegranym. Zadecydować o poszczególnych miejscach w turnieju miał ostatni dzień.
W trzecim dniu MKS Ochota Warszawa wygrała z KK UR Kraków i tym samym zespól z Warszawy zagwarantował sobie udział w dalszych rozgrywkach.
My jako gospodarze w ostatnim meczu podejmowaliśmy zespół KKS Siechnice. Atmosfera była bardzo napięta, bo wiedzieliśmy, że od tego meczu zależy wszystko. Po niezwykle zaciętym i bardzo wyrównanym pojedynku ostatecznie wygraliśmy 68:59.
Radość była ogromna, w historii chełmińskiej koszykówki jest to największy sukces jaki kiedykolwiek udało się osiągnąć klubowi koszykarskiemu z Chełmna. Zajmując II miejsce zespół MEDOS MChKK Chełmno weźmie udział w kolejnym turnieju już finałowym, gdzie w 3 grupach po 4 zespoły w każdym odbędą się kolejne rywalizacje.
Do II ligi awansują po 2 najlepsze zespoły z każdego finału.
Miejsce i termin podamy w najbliższą środę tj. 26.04.br.

W ocenie gości turniej bardzo się podobał zarówno pod względem organizacyjnym jak i przyjaznej atmosfery. Przybyszom podobało się nasze miasto i hotele, w których nocowali.

Zarząd MChKK Chełmno bardzo dziękuje sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji turnieju w Chełmnie.
Wielkie podziękowania składamy kibicom, którzy tak licznie przybyli do hali Gimnazjum nr 1 w Chełmnie, aby dopingować naszemu zespołowi. Mecze rozgrywaliśmy przy pełnych trybunach, co na pewno dawało tzw. wiatr w żagle naszemu zespołowi.
Mamy nadzieję, że świat koszykarski w Chełmnie został usatysfakcjonowany taką dużą porcją koszykówki w naszym mieście.

Dla zainteresowanych szczegółowe wyniki wszystkich grup turnieju półfinałowego znajdują na stronie PZKosz.

Uwaga zmiana godziny meczu turnieju półfinałowego o wejście do II ligi!!!
Sobotni mecz pomiędzy Ochotą Warszawa a KKS Siechnice pierwotnie zaplanowane na godzinę 11:00 odbędzie się na prośbę zainteresowanych drużyn o godzinie 12:00!
Komunikat godzinowy i organizacyjny turnieju półfinałowego o wejście do II ligi mężczyzn!
Komunikat organizacyjny turnieju półfinałowego 3LM

Uczestnicy:
MKS OCHOTA Warszawa, KK UR Kraków, KKS Siechnice, MEDOS MChKK Chełmno

Organizator:
Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki Chełmno

Termin i miejsce:
Turniej odbędzie się w hali sportowej w Gimnazjum nr 1 w Chełmnie ul. Szkolna 6 w dniach 21–23.04.2017r.
Rozpoczęcie gier w piątek od godziny 17 00
Zakończenie turnieju w niedzielę po zakończeniu ostatniego meczu.

Odprawa techniczna :
Piątek – 21.04.2017 r. o godz.15:30 w świetlicy szkolnej( I piętro przy hali)

2. KKS Siechnice - MEDOS MChKK Chełmno godz. 13:00
Droga do sukcesu w III turnieju zuchów w Chełmnie!
Relacje wkrótce!
Mamy organizację półfinałów o wejście do 2 ligi!
Miło nam poinformować, że klub MChKK Chełmno otrzymał w drodze losowania w siedzibie PZKosz w Warszawie, organizację jednego z turniejów półfinałowych o wejście do II ligi męskiej. Jest to ponowna nominacja na gospodarza tej rangi rozgrywek z czego się niezmiernie cieszymy.

WALCZYMY O AWANS!!!!

Za Zarząd
MChKK Chełmno

Porazka młodzika młodszego w ostatnim meczu sezonu.
Niestety nie udało się w ostatnim meczu sezonu w kategorii U13 wyrwać zwycięstwa na swoim boisku. Goście od początku spotkania dominowali zarówno w ataku jak i obronie. Ich "fizyka" była w tym meczu aż nadto widoczna, co od razu przełożyło się na wynik w pierwszych trzech kwartach spotkania. Przypomnijmy, ze w tej kategorii wiekowej gra się tzw. "piątkami", a nasz zespół jest w połowie młodszy co od razu widać na boisku. Tylko Hubert Lobermajer i Szymon Wiśniewski, a z młodszych Marcel Teodorowicz próbowali nawiązać walkę z silniejszym w każdym elemencie gry rywalem. Cieniem dla samego siebie był Jakub Grzeszczak, który miał słabszy niż zwykle występ tego dnia i chociaż robił co mógł to nic nie chciało wpadać do kosza. Suma summarum bo słabym występie MChKK Chełmno przegrało swój mecz na własnym parkiecie ostatecznie zajmując 6 miejsce w województwie w rozgrywkach U13(po niespodziewanej porażce SKS Inowrocław z Regnum Bydgoszcz).

Trener Tomasz Wilma po meczu:
- Jedynym pozytywnym aspektem tego meczu jest to, ze w momencie kiedy na boisku w czwartej kwarcie pojawili się w jednej i drugiej drużynie chłopcy ze swojego rocznika to nasi chłopcy wygrali zdecydowanie tą kwartę 6 punktami. Co by było gdyby tak mogli grac całe mecze w tych rozgrywkach?Przecież z "najmocniejszym" w tej lidze właśnie czwarte kwarty, kiedy mogli rywalizować z rówieśnikami to oprócz meczu z TKM(czwarta kwarta przegrana 1 pkt)wszystkie wygrali! Podtrzymuje to , że w tej drużynie jest potencjał z myślą o przyszłym sezonie tym bardziej, że do grupy dołączyło kilku nowych chłopców z tego rocznika, którzy czynią regularne postępy.Gratuluję chłopcom walki w całym sezonie i mam nadzieje, że wrócimy po ostrych przygotowaniach(2 obozy)na kolejny już mocniejsi!

MChKK Chełmno - MKS Novum I Bydgoszcz

40 : 81
(6:28, 9:21, 9:22, 16:10)

Link do statystyk:

Walne Zgromadzenie Członków MChKK
Dnia 29 marca 2017 r. w auli Gimnazjum nr 1 w Chełmnie, przy ul. Szkolnej 6 odbyło się zebranie członków MChKK. Przedmiotem spotkania było: złożenie sprawozdania z działalności klubu za rok 2016 przez Prezesa Klubu, złożenie sprawozdania finansowego Skarbnika klubu za rok 2016 oraz sprawozdania komisji rewizyjnej. Podjęto stosowne uchwały w/w sprawie. Przedstawione zostały również plany działalności klubu w roku 2017 oraz podano wstępny budżet klubu.
Najważniejszym momentem dla zawodników było wręczenie nagród i statuetek dla wyróżniających się zawodników w roku 2016, a byli to: Kacper Ball, Szymon Wiśniewski, Hubert Lobermajer, Michał Plak, Jakub Grzeszczak, Olaf Laszuk, Damian Kurowski, Jędrzej Syta, Marcel Teodorowicz, Jakub Szczepański, Kacper Rozmus, Krzysztof Żeglarski, Adam Żeglarski, Patryk Przybylski, Karol Szczepański.
Zarząd Klubu gratuluje wyróżnionym zawodnikom i dziękuje wszystkim za przybycie na zebranie.

Informacja nt badań lekarza sportowego!
Klub MChKK Chełmno informuję wszystkich zainteresowanych rodziców i zawodników, że w sobotę 1.04.17r.(nie jest to prima aprilis)od godziny 11:00 będzie przyjmował LEKARZ SPORTOWY na sali świetlicowej W GIMNAZJUM NR 1. Wymagane aktualne wyniki badań krwi, moczu i ekg.Koszt badania to 30 zł.

Znowu wygrana młodzika młodszego na wyjeździe!
Następne zwycięstwo na parkiecie rywala zanotowali młodzicy młodsi MChKK Chełmno.W bardzo dobrym stylu pokonali w Bydgoszczy tamtejsze Novum III. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, a nasi chłopcy pokazali się przede wszystkim w ataku zdobywając aż 127 punktów! Warto dodać, że Hubert Lobermajer wyrównał rekord punktowy klubu(37) w tej kategorii wiekowej należący dotąd do Szymona Wiśniewskiego, a niewiele mniej zdobył sam Szymon Wiśniewski(33). Na wyróżnienie zasługuje Jakub Grzeszczak(16). Kacper Ball(9)oraz młodsi Kacper Rozmus (12) i Marcel Teodorowicz(8) oraz wracający po przerwie do drużyny Mikołaj Gąsior(8).Gratulujemy wygranej!

MKS Novum III Bydgoszcz - MChKK Chełmno

53 : 127

(14:23, 17:35, 8:35, 14:34)

Link do statystyk :
MEDOS MChKK Chełmno drugi na turnieju w Prabutach.
Relacja wkrótce!
II ligowy turniej zuchów U11 za nami!
Pierwszy mecz, w drugim ligowym turnieju naszej najmłodszej drużyny rozgrywany w Toruniu, to była głównie okazja do pokazania się zawodników młodszych od rocznika 2006(czyli 2007,2008 i 2009 oraz 2011) i takich, którzy rozgrywali swoje pierwsze mecze w życiu. Na parkiecie pojawili się Aleksander Kwella, Wiktor Szepler(pierwsze swoje mecze), Kacper Wiśniewski, Karol Mikrut,Paweł Bałdzikowski oraz Emilio Szewczyk(najmłodszy zawodnik w lidze). Ale zanim to się stało, najpierw "zrobili" mecz szalejący na boisku Marcel Teodorowicz, Kacper Rozmus i Damian Kurowski wspierani przez Jędrka Sytę, Karola Depkę, Marcela Rosickiego i Jakuba Szczepańskiego. W tym meczu przewaga punktowa miała wagę drugorzędna, jednak chłopcy podeszli do niego bardzo ambicjonalnie i mocno walczyli szczególnie w obronie, kontrolując wynik od początku do końca spotkania pewnie ogrywając Twarde Pierniki I.