Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 111
Najnowszy użytkownik: sebastian
Wygrywamy w Bydgoszczy z Astorią w U13!
Mecz z gatunku "bez historii". Nasi zawodnicy można powiedzieć "prosto z busa" pewnie pokonali zespół gospodarzy. Cieszy nas przede wszystkim to, że poprawiamy z meczu na mecz naszą skuteczność w ataku oraz walkę na tablicach, szczególnie po stronie ataku co jest gwarantem ponowienia akcji. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, który tylko w czwartej kwarcie nieco "zastygł" w obronie i pozwolił Astorii rzucić kilka oczek. Jednak wynik spotkania do końca był nie zagrożony i druga wygrana młodzika młodszego na wyjeździe stała się faktem.
Astoria Bydgoszcz - MChKK Chełmno
32 : 93
(7:21, 4:23, 10:30, 11:19)

Link do statystyk:
Pełna "rehabilitacja" seniorów MEDOS MChKK Chełmno w Łodzi!
Na ostatni mecz w sezonie w 3LM mężczyzn nasi zawodnicy pojechali w całkowicie okrojonym, do granic możliwości składzie(6 zawodników). To jednak wystarczyło, żeby na trudnym terenie podnieść się po niespodziewanej porażce w Inowrocławiu i pewnie odnieść 9 zwycięstwo w 10 meczach. Już w pierwszej kwarcie, za sprawą świetnie dysponowanych Kruszczyńskiego i Kołodki chełmnianie wyszli na 8 pkt prowadzenie. W drugiej kwarcie dołączył do zdobywania punków Belski co pozwoliło "odskoczyć" przeciwnikowi na 16 pkt.Dobrze pod deska radził sobie Łapiński. Trzecia kwarta to lekkie rozluźnienie w szeregach gości z Chełmna co pozwoliło zespołowi z Łodzi na grę kosz za kosz. Ta kwarta kończy się remisem 17:17. Czwarta kwarta to kontrolowanie wyniku przez nasz zespół i w konsekwencji kolejne pewne zwycięstwo! Teraz zawodników MEDOS MChKK Chełmno czekają przygotowania do turnieju półfinałowego o awans do II ligi, o który klub będzie aplikował na jego organizację do PZKOSZ w Warszawie!

WALCZYMY O AWANS!!!

ŁKS Szkoła Gortata Łódź - MEDOS MChKK Chełmno

67 : 82

(16:24, 13:21, 17:17, 21:20)

Połowę mniejsza przegrana z TKM młodzika młodszego!
Mecz z absolutnym liderem rozgrywek TKM Włocławek rozpoczął się z opóźnieniem, gdyż zespół gości w drodze na mecz do Chełmna uległ wypadkowi. To miało niewątpliwie wpływ na przebieg początku spotkania, ponieważ zespół MChKK prowadził sensacyjnie prawie całą pierwszą kwartę!Dopiero końcówka tej kwarty po kilku niecelnych rzutach gospodarzy i szybkich kontrach gości ostatecznie okazała się przegrana. Druga i trzecia kwarta to pressing na całym boisku i mocne "ciosy" w ataku Matusiaka i Andrzejewskiego z TKM. Nasi próbowali dotrzymywać gościom kroku, jednak wychodziło to trochę średnio. Szymon Wiśniewski z Hubertem Lobermajerem robili co mogli, żeby utrzymać wynik, jednak to było za mało na tak silne krycie zespołu z Włocławka. W czwartej kwarcie znowu sensacyjne "przebudzenie" naszej drużyny i znowu walka kosz za kosz. Do zdobywania punktów włączył się Jakub Grzeszczak.Na tablicach królowali Kacper Ball i Michał Plak, co pozwoliło skutecznie powstrzymywać zbiórki gości i dzięki temu czwarta kwartę przegrywamy nieznacznie. Nie można tu zapomnieć o młodszym Kacprze Rozmusie i Marcelu Teodorowiczu, którzy bez kompleksów wchodzili na kosz starszych rywali.Okazuje się, że nawet mając młodszych zawodników w składzie można skutecznie powalczyć z tak mocnym przeciwnikiem! Suma sumarum przegrywamy po świetnym meczu z mistrzem województwa o połowę mniejszą różnicą niż w pierwszej rundzie! MChKK Team!
MChKK Chełmno - TKM Włocławek
51 : 111
(16:26, 13:36, 6:28, 16:21)

Walne Zgromadzenie Członków MChKK
Dnia 29 marca br. o godz. 17.30 w auli Gimnazjum nr 1, ul. Szkolna 6 odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków MChKK, na które zaprasza Zarząd Klubu.
Niespodzianka w Inowrocławiu!
Relacja wkrótce!
Zmiana terminu II turnieju zuchów U11!
Uwaga zawodnicy i rodzice!!!Kolejny turniej zuchów w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej U11, pierwotnie planowany na 1.04.17r. na prośbę Twardych Pierników Toruń, został przełożony na 26.03.17r.(niedziela)! Godziny meczów oraz zbiórki na wyjazd podamy jak tylko gospodarz turnieju poda harmonogram spotkań!

Pozdrawiamy!
MChKK Chełmno.
MEDOS MChKK Chełmno zdeklasował rywali!
Brawo Zuchy, brawo Żaki!
Udany debiut zaliczyli nasi najmłodsi adepci koszykówki w kategorii zuchów. W pierwszym meczu turnieju chłopcy, dość nieoczekiwanie, bardzo wysoko pokonali Basketstal Grudziądz. Warto dodać, że nareszcie nasz zespół (w większości) miał okazję rywalizować z rówieśnikami i doświadczenie wyniesione z meczy ze starszych kategorii zaczęło procentować od samego początku spotkania, gdzie nasz zespół przede wszystkim dobrą obroną na całym boisku i skutecznymi kontrami raz po raz zdobywał punkty równocześnie ich nie tracąc. Ciekawostką jest fakt, że w zespole MChKK wystąpił chyba najmłodszy zawodnik ligi Emilio Szewczyk, który przy ogromnym aplauzie zgromadzonej publiczności, w tym również swoich rodziców (Agnieszki i Szymona Szewczyków-obecnie gracz PLK BM Stal Ostrów) zdobył swoje pierwsze punkty w życiu w oficjalnych zawodach! Nie można również pominąć faktu, że swoje pierwsze mecze w życiu zagrali również Kacper Wiśniewski, Karol Mikrut oraz Paweł Bałdzikowski i były to debiuty wyśmienite! W drugim spotkaniu spodziewaliśmy się pogromu naszej drużyny ponieważ przyszło nam się zmierzyć z "Goliatem" koszykówki młodzieżowej TKM Włocławek. Ale tak się nie stało!Drobne błędy w obronie i mała skuteczność z kilku prostych dwutaktów spowodowała, że zespół z Włocławka schodził na przerwę z wynikiem 39:15. Po przerwie natomiast chłopcy z MChKK zobaczyli, że nie taki diabeł straszny jak go malują i zabrał się za odrabianie strat, co wywołało konsternacje i nerwowość w szeregach rywali. Trzecią kwartę przegrywamy nieznacznie 7 pkt, ale za to koncertowo zagraliśmy kwartę czwartą. którą o dziwo wygrywamy 16:20 co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość! Ostatecznie przegrywamy to spotkanie różnicą 27 punktów, co jest naprawdę sporym osiągnięciem naszej drużyny i gdyby nie zmarnowane okazje ze wspomnianych już dwutaktów wynik na pewno byłby zupełnie inny! Na wyróżnienie zasługuje zdecydowanie cały zespół, a prym wiedli Marcel Teodorowicz, Kacper Rozmus, Jakub Szczepański, Damian Kurowski i Jędrek Syta. Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych w lidze!
MChKK Chełmno - BASKETSTAL Grudziądz
103 : 10
(24:1, 43:4, 24:1, 12:4)

TKM Włocławek - MChKK Chełmno
76 : 49
(20:8, 19:7, 21:14, 16:20)

Dzień po turnieju zuchów graliśmy turniej w Inowrocławiu w kategorii żaków. Zespół, chociaż nieco zdziesiątkowany przez choroby, pojechał w prawie identycznym co w sobotę (z dwoma zuchami- Kacprem Wiśniewski i Pawłem Bałdzikowskim - rocznik 2008) w składzie. Dodajmy, że to rozgrywki chłopców rocznika 2005! I z pozoru skazani na pożarcie nasi młodsi zawodnicy pokazali, że nie są chłopcami do bicia i maja charakter do walki i trzeba się mocno namęczyć żeby z nimi wygrać! W pierwszym meczu z faworyzowanym SKS Kasprowicz Inowrocław znowu przez dwie kwarty nie mogliśmy przełamać niemocy w ataku. Druga połowa to już popis naszego zespołu głównie dzięki bardzo dobrej dyspozycji Kacpra Rozmusa i Marcela Teodorowicza, czego dowodem jest mało przegrana trzecia kwarta i istny pogrom przeciwników w kwarcie czwartej (22:7). Przegrana 16 pkt z tak renomowanym przeciwnikiem na pewno ujmy nie przynosi. W drugim spotkaniu, zmęczeni po dwudniowych bojach zawodnicy nie sprostali lepiej dysponowanej tego dnia Astorii Bydgoszcz i chociaż w pojedynkę próbował "szarpać" wynik wspomniany już Teodorowicz to jednak sam bez większego wsparcia kolegów nie miał już sił żeby pociągnąć wynik całej drużyny. Należałoby dodać, że znowu wygrywamy z dużo silniejszym i starszym przeciwnikiem czwartą kwartę 16:17:) Gratulujemy walki!

Dużo koszykówki w nadchodzący weekend!
Nie lada emocje czekają kibiców koszykówki MChKK Chełmno w nadchodzący weekend! Na początek na parkiet "wystartują" pierwszy raz w historii klubu, zuchy(U-11) w swoim pierwszym ligowym turnieju. Gospodarzem będzie Basketstal Grudziądz, a w pierwszym meczu nasz zespół zmierzy się właśnie z gospodarzem(godz.10:00), a potem czeka ich zapewne "mocne uderzenie" w postaci meczu z silnym TKM Włocławek(godz 11:30). Liczymy na udany występ w Grudziądzu naszych najmłodszych adeptów koszykówki!

Dzień później naszych chłopców czeka wyprawa do Inowrocławia, gdzie wezmą udział w trzecim już turnieju żaków. Przeciwnikami MChKK będą SKS Kasprowicz Inowrocław oraz Astoria Bydgoszcz. Są to bardzo mocni i wymagający przeciwnicy w tej kategorii wiekowej(rocznik 2005),ale trener Tomasz Wilma wierzy, że uda się rozegrać dwa dobre spotkania, a może i nawet pokusić się o poprawienie bilansu punktowego w tych rozgrywkach.Życzymy udanego turnieju!

Na koniec weekendu szlagier w III lidze mężczyzn! Podopieczni Mirosława Gajewskiego podejmą na własnym boisku wicelidera rozgrywek IAK Inowrocław. Emocji nie powinno zabraknąć bo inowrocławianie podrażnieni porażką "u siebie" 19 pkt, chcą sie zrewanżować i jednocześnie kontynuować serię zwycięstw na wyjeździe. Czy MEDOS MChKK Chełmno pozwoli urwać sobie punkty czy też przypieczętuje i tak pewny już awans do półfinałów o wjeście do II ligi?Wszystko wyjaśni się w niedzielę! Początek spotkania godzina 16:00 hala w Gimnazjum nr 1!

Zawodnik MEDOS MChKK Chełmno nominowany na XIV Gali Mistrzów Sportu Powiatu Chełmińskiego!
Miło nam poinformować, że nasz III ligowy koszykarz Daniel Belski MVP ligi wojewódzkiej KPZKosz zeszłego sezonu, został wyróżniony i znalazł się w najlepszej czwórce na "Sportowca Roku Powiatu Chełmińskiego 2016r." w kategorii "senior". Danielowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych jak i w życiu prywatnym!

Informacja o terminach przełożonych spotkań.
Klub MChKK Chełmno informuje, ze nastąpiły ,nie z naszej inicjatywy, zmiany terminów niektórych meczów. I tak:

1.Seniorzy - termin 5.03 przełożony na 12.03 (mecz u siebie z IAK Inowrocław godz.16:00)
2.Młodzik młodszy - termin 4.03 przełożony na 22.03 (mecz na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz godz. 15:30)
3.Młodzik młodszy - termin 18.03 przełożony na 17.03 (mecz u siebie z TKM Włocławek godz.16:00)
4.Turniej żaków - termin 26.02 przełożony na 12.03 (turniej U12 w Inowrocławiu)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW NA MECZE NASZYCH ZESPOŁÓW!