Najnowszy użytkownik: sebastian
MEDOS MChKK Chełmno zdeklasował rywali!
Relacja wkrótce!
Brawo Zuchy, brawo Żaki!
Udany debiut zaliczyli nasi najmłodsi adepci koszykówki w kategorii zuchów. W pierwszym meczu turnieju chłopcy, dość nieoczekiwanie, bardzo wysoko pokonali Basketstal Grudziądz. Warto dodać, że nareszcie nasz zespół (w większości) miał okazję rywalizować z rówieśnikami i doświadczenie wyniesione z meczy ze starszych kategorii zaczęło procentować od samego początku spotkania, gdzie nasz zespół przede wszystkim dobrą obroną na całym boisku i skutecznymi kontrami raz po raz zdobywał punkty równocześnie ich nie tracąc. Ciekawostką jest fakt, że w zespole MChKK wystąpił chyba najmłodszy zawodnik ligi Emilio Szewczyk, który przy ogromnym aplauzie zgromadzonej publiczności, w tym również swoich rodziców (Agnieszki i Szymona Szewczyków-obecnie gracz PLK BM Stal Ostrów) zdobył swoje pierwsze punkty w życiu w oficjalnych zawodach! Nie można również pominąć faktu, że swoje pierwsze mecze w życiu zagrali również Kacper Wiśniewski, Karol Mikrut oraz Paweł Bałdzikowski i były to debiuty wyśmienite! W drugim spotkaniu spodziewaliśmy się pogromu naszej drużyny ponieważ przyszło nam się zmierzyć z "Goliatem" koszykówki młodzieżowej TKM Włocławek. Ale tak się nie stało!Drobne błędy w obronie i mała skuteczność z kilku prostych dwutaktów spowodowała, że zespół z Włocławka schodził na przerwę z wynikiem 39:15. Po przerwie natomiast chłopcy z MChKK zobaczyli, że nie taki diabeł straszny jak go malują i zabrał się za odrabianie strat, co wywołało konsternacje i nerwowość w szeregach rywali. Trzecią kwartę przegrywamy nieznacznie 7 pkt, ale za to koncertowo zagraliśmy kwartę czwartą. którą o dziwo wygrywamy 16:20 co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość! Ostatecznie przegrywamy to spotkanie różnicą 27 punktów, co jest naprawdę sporym osiągnięciem naszej drużyny i gdyby nie zmarnowane okazje ze wspomnianych już dwutaktów wynik na pewno byłby zupełnie inny! Na wyróżnienie zasługuje zdecydowanie cały zespół, a prym wiedli Marcel Teodorowicz, Kacper Rozmus, Jakub Szczepański, Damian Kurowski i Jędrek Syta. Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych w lidze!
MChKK Chełmno - BASKETSTAL Grudziądz
103 : 10
(24:1, 43:4, 24:1, 12:4)

TKM Włocławek - MChKK Chełmno
76 : 49
(20:8, 19:7, 21:14, 16:20)

Dzień po turnieju zuchów graliśmy turniej w Inowrocławiu w kategorii żaków. Zespół, chociaż nieco zdziesiątkowany przez choroby, pojechał w prawie identycznym co w sobotę (z dwoma zuchami- Kacprem Wiśniewski i Pawłem Bałdzikowskim - rocznik 2008) w składzie. Dodajmy, że to rozgrywki chłopców rocznika 2005! I z pozoru skazani na pożarcie nasi młodsi zawodnicy pokazali, że nie są chłopcami do bicia i maja charakter do walki i trzeba się mocno namęczyć żeby z nimi wygrać! W pierwszym meczu z faworyzowanym SKS Kasprowicz Inowrocław znowu przez dwie kwarty nie mogliśmy przełamać niemocy w ataku. Druga połowa to już popis naszego zespołu głównie dzięki bardzo dobrej dyspozycji Kacpra Rozmusa i Marcela Teodorowicza, czego dowodem jest mało przegrana trzecia kwarta i istny pogrom przeciwników w kwarcie czwartej (22:7). Przegrana 16 pkt z tak renomowanym przeciwnikiem na pewno ujmy nie przynosi. W drugim spotkaniu, zmęczeni po dwudniowych bojach zawodnicy nie sprostali lepiej dysponowanej tego dnia Astorii Bydgoszcz i chociaż w pojedynkę próbował "szarpać" wynik wspomniany już Teodorowicz to jednak sam bez większego wsparcia kolegów nie miał już sił żeby pociągnąć wynik całej drużyny. Należałoby dodać, że znowu wygrywamy z dużo silniejszym i starszym przeciwnikiem czwartą kwartę 16:17:) Gratulujemy walki!

Dużo koszykówki w nadchodzący weekend!
Nie lada emocje czekają kibiców koszykówki MChKK Chełmno w nadchodzący weekend! Na początek na parkiet "wystartują" pierwszy raz w historii klubu, zuchy(U-11) w swoim pierwszym ligowym turnieju. Gospodarzem będzie Basketstal Grudziądz, a w pierwszym meczu nasz zespół zmierzy się właśnie z gospodarzem(godz.10:00), a potem czeka ich zapewne "mocne uderzenie" w postaci meczu z silnym TKM Włocławek(godz 11:30). Liczymy na udany występ w Grudziądzu naszych najmłodszych adeptów koszykówki!

Dzień później naszych chłopców czeka wyprawa do Inowrocławia, gdzie wezmą udział w trzecim już turnieju żaków. Przeciwnikami MChKK będą SKS Kasprowicz Inowrocław oraz Astoria Bydgoszcz. Są to bardzo mocni i wymagający przeciwnicy w tej kategorii wiekowej(rocznik 2005),ale trener Tomasz Wilma wierzy, że uda się rozegrać dwa dobre spotkania, a może i nawet pokusić się o poprawienie bilansu punktowego w tych rozgrywkach.Życzymy udanego turnieju!

Na koniec weekendu szlagier w III lidze mężczyzn! Podopieczni Mirosława Gajewskiego podejmą na własnym boisku wicelidera rozgrywek IAK Inowrocław. Emocji nie powinno zabraknąć bo inowrocławianie podrażnieni porażką "u siebie" 19 pkt, chcą sie zrewanżować i jednocześnie kontynuować serię zwycięstw na wyjeździe. Czy MEDOS MChKK Chełmno pozwoli urwać sobie punkty czy też przypieczętuje i tak pewny już awans do półfinałów o wjeście do II ligi?Wszystko wyjaśni się w niedzielę! Początek spotkania godzina 16:00 hala w Gimnazjum nr 1!

WALCZYMY O AWANS!!!
Zawodnik MEDOS MChKK Chełmno nominowany na XIV Gali Mistrzów Sportu Powiatu Chełmińskiego!
Miło nam poinformować, że nasz III ligowy koszykarz Daniel Belski MVP ligi wojewódzkiej KPZKosz zeszłego sezonu, został wyróżniony i znalazł się w najlepszej czwórce na "Sportowca Roku Powiatu Chełmińskiego 2016r." w kategorii "senior". Danielowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych jak i w życiu prywatnym!

Informacja o terminach przełożonych spotkań.
Klub MChKK Chełmno informuje, ze nastąpiły ,nie z naszej inicjatywy, zmiany terminów niektórych meczów. I tak:

1.Seniorzy - termin 5.03 przełożony na 12.03 (mecz u siebie z IAK Inowrocław godz.16:00)
2.Młodzik młodszy - termin 4.03 przełożony na 22.03 (mecz na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz godz. 15:30)
3.Młodzik młodszy - termin 18.03 przełożony na 17.03 (mecz u siebie z TKM Włocławek godz.16:00)
4.Turniej żaków - termin 26.02 przełożony na 12.03 (turniej U12 w Inowrocławiu)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW NA MECZE NASZYCH ZESPOŁÓW!

MChKK Chełmno!
Wygrywamy ważny mecz w U13 w Bydgoszczy!
Młodzicy młodsi MChKK Chełmno odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze na wyjeździe!Był to o tyle ważny mecz, bo przybliża zespół do zakładanego przed sezonem, piątego miejsca w końcowych rozgrywkach w tej kategorii wiekowej. Tym razem trener postanowił trochę "poeksperymentować" ze składem, w kontekście zbliżających się rozgrywek w kategorii zuchów (U11), w których również nasz klub wystawił zespół ligowy. Drużyna w pierwszych 2 kwartach została podzielona na "starszych" i "młodszych", co miało na celu zgranie się chłopców w swoich rocznikach.Jak można było się spodziewać "starsza" piątka wypracowywała przewagę nad przeciwnikiem, a "młodsza" miała za zadanie jej nie stracić z czego wywiązywała się przyzwoicie zdobywając nawet kilka punktów. Jeśli chodzi o cały mecz to miał on trzech "aktorów" w postaci Huberta Lobermajera, który zdobył 35 punktów (zbliżając się do rekordu Szymona Wiśniewskiego(rekord 37pkt)),a także Szymona Wiśniewskiego (18pkt) i Jakuba Grzeszczaka(17pkt). W "piątce" rocznika 2006 wyróżnili się Kacper Rozmus (7pkt) oraz Marcel Teodorowicz (3 pkt), a za pracę w obronie Marcel Rosicki i Jędrek Syta. W 3 i 4 kwarcie wszystko wróciło do "normy" i pierwsze zwycięstwo na parkiecie rywala oraz piąte w lidze stało się faktem!Chełmno TEAM!

MKS Novum II Bydgoszcz - MChKK Chełmno

51 : 86

(14:18,15:22,13:18,9:28)

Zwycięstwo seniorów w meczu z AKM Włocławek!
Jest kolejne zwycięstwo MEDOS MChKK Chełmno w III lidze! Tym razem nasi zawodnicy grali "u siebie" i nie dali wygrać rywalom żadnej kwarty, chociaż najbardziej męczyli się w trzeciej odsłonie meczu, którą wygrali tylko jednym punktem. Początek meczu toczył się w dość nerwowej atmosferze, bo zawodnicy Mariusza Piekarskiego nie zamierzali łatwo oddać pola do gry naszemu zespołowi i na każdy kosz rzucony przez MEDOS MChKK odpowiadali swoimi celnymi rzutami z półdystansu. Druga i trzecia kwarta to walka punkt za punkt. W drużynie gospodarzy raziła szczególnie indolencja w skuteczności rzutów z dystansu. Jednak po przerwie zmiana krycia przyniosła spodziewany efekt i wymusiła kilka strat w ataku zespołu AKMu, co skutecznie zamienialiśmy na punkty z kontry. Wszystko natomiast rozegrało się w ostatniej kwarcie, gdzie głównie za sprawą Huberta Kruszczyńskiego, Daniela Belskiego, Czarka Łapińskiego i Michała Schreibera drużyna trenera Mirosława Gajewskiego potwierdziła swoją dominację w lidze!

Pierniki nie takie Twarde!
Po dłuższej ligowej przerwie MChKK Chełmno podejmowało w kategorii U13 na własnym boisku wicelidera Twarde Pierniki Toruń. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się klęską naszego zespołu 102:38, co nie wróżyło zbyt dobrze przed rewanżem. Jednak nasz zespół w tej części sezonu jest już wyraźnie w innej formie niż w pierwszej rundzie,co od razu przekłada się na grę z zespołami z czołówki tabeli. "Tradycyjnie" zaczęliśmy źle w pierwszej kwarcie przegrywając 5:15. Druga kwarta, zdecydowanie najlepsza w tym meczu, pokazała, że w zespole drzemie duży potencjał i nasi chłopcy potrafią grać z takimi zespołami jak równy z równym!Ta kwarta zakończyła się remisem 17:17. W 3 znowu coś się "zacięło" i przeciwnicy odskoczyli nam na 19 pkt. Czwarta kwarta, głównie za sprawą Huberta Lobermajera i Jakuba Grzeszczaka, to znowu walka kosz za kosz i chociaż przegrywamy ją 15:21 to znowu zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, co daje dobre prognozy na kolejne mecze!

MChKK Chełmno - Twarde Pierniki Toruń

43 : 67

(5:15, 17:17, 6:14, 15:21)

Trener o meczu:
- Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu i to nie z byle kim, widać, że u chłopców jest chęć gry po przerwie i chociaż jest jeszcze wiele do poprawy, to walki nie można chłopcom odmówić. Problemem jest gra w ataku bo za mało zawodników "punktuje" w meczu. Będziemy nad tym pracować. Gratulacje Panowie!
"Feryjne" sparingi żaków,zuchów i młodzików młodszych!
Młodzicy młodsi w swoim "najważniejszym" meczu w sezonie pokonują u siebie UKS Regnum Bydgoszcz!
Chciałoby się powiedzieć "mamy to"!!Chociaż jeszcze do końca sezonu daleko i do rozegrania zostało jeszcze 6 spotkań w tej kategorii wiekowej i nie ma co przesądzać o ostatecznych wynikach, to jednak wydaje się, że zespół Tomasza Wilmy zdaje się być blisko do zrealizowania swoich przedsezonowych celów jakim było m.in. miejsce w środku tabeli! Mecz (kluczowy?) z UKS Regnum Bydgoszcz zaczęliśmy od gry "kosz za kosz". Dość przypomnieć, że pierwszy mecz przegraliśmy na wyjeździe po dwóch dogrywkach jednym punktem!,dlatego chłopcy wyszli na parkiet nieco spięci. Druga kwarta to lekka przewaga MChKK, głównie dzięki Kubie Grzeszczakowi (17pkt), który pracował mocno zarówno w obronie jak i na atakowanej stronie. W kwarcie trzeciej Hubert (23 pkt) z Szymonem (10 pkt) pokazali dlaczego są regularnie powoływani do kadry wojewódzkiej, a tego dnia szczególnie ten pierwszy był nie do zatrzymania dla obrońców z Bydgoszczy pokazując, że jest już gotowy na wzięcie wyniku w swoje ręce. Ostatecznie po dość nerwowym i emocjonującym meczu wygrywamy (najważniejszy?) mecz z Regnum Bydgoszcz, który promuje nas na 5 miejsce w ligowej tabeli!

MChKK Chełmno - UKS Basket Regnum Bydgoszcz

59 : 51

(13:14, 17:14, 18:12, 11:11)

Trener T.Wilma o meczu:

- Uff!! Wygrana jest dla nas bardzo cenna w kontekście tego co mówiłem na początku sezonu, że w większości mamy młodszy zespół(rocznik 2006), który będzie występował nawet w kategorii zuchów i gramy tak "pół na pół". Dlatego jeśli uda się skończyć ligę na 5 miejscu na 9 zespołów w lidze rocznika 2004 będzie to swego rodzaju sukces. Jeszcze tonował bym nastroje bo do końca ligi daleko, to jednak głęboko wierze, że tak właśnie się stanie.Czego sobie, a przede wszystkim naszym zawodnikom i ich rodzicom mocno życzę!

Kolejny progres MChKK Chełmno w zaległym meczu U13 z Novum Bydgoszcz.
Jeszcze dobrze nie opadły emocje po niezłym meczu w Inowrocławiu, a już w kolejnym zaległym meczu z zespołem z "czuba" ligi MChKK Chełmno podejmowało na wyjeździe MKS Novum Bydgoszcz (4 m-ce w tabeli). Nasz zespół rozegrał jeszcze lepsze spotkanie niż poprzednio notując progres przede wszystkim w ataku. I jak poprzednio znowu indolencja w obronie mieszała się z niezłą skutecznością w ataku szczególnie w pierwszej i drugiej kwarcie przegranych dość wysoko! Po przerwie po "trzęsieniu ziemi" w szatni chłopcy wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani co od razu przełożyło się na wynik. Chociaż nasz zespół ambitnie gonił wynik przegrywając tylko 3 pkt 3 kwartę i wygrywając kolejny raz dość wysoko 7 pkt czwartą kwartę to jednak zespół gospodarzy schodził z boiska zwycięski. Taki korzystny wynik nie byłby możliwy, gdyby nie "two men show" Szymona Wiśniewskiego i Huberta Lobermajera!Ten pierwszy rzucił 24 pkt(znowu najwięcej w ze wszystkich zawodników tego meczu) przy całkiem niezłej skuteczności, a ten drugi z kolei z 17 "oczkami" na koncie udowodnił, że również dochodzi do formy strzeleckiej jaką prezentował na początku sezonu! Brawo TEAM!!