Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 111
Najnowszy użytkownik: sebastian
Młodzik młodszy po dobrym spotkaniu przegrywa w Inowrocławiu!
Zespół U 13 na wyjazdowy mecz z SKS Kasprowicz Inowrocław znów udał się w "10". Tym razem jednak nie było to przeszkodą, żeby rozegrać jeden z najlepszych meczów w sezonie z rywalem z czołówki tabeli(3 m-ce). Pierwsza kwartę przegrywamy 35:10 czyli znów leży obrona, nad którą ciężko pracujemy na treningach :(Druga kwartę zaczynamy również fatalnie w obronie, ale później zaczynamy ten element znacznie poprawiać w rekompensacie nie trafiając znowu kilku kontr w ataku!Tutaj próbuje "rzucić coś" Hubert Lobermjer (13 pkt w całym meczu), który jednak bez wsparcia kolegów nie jest w stanie utrzymać wyniku. W trzeciej i czwartej kwarcie bronimy już prawie tak jakbyśmy sobie życzyli przegrywając odpowiednio 2 pkt i wygrywając ostatnią odsłonę również 2 pkt!Druga połowa więc "na remis"!Największa w tym zasługa" oprócz dobrej obrony całego zespołu, niemającego tego dnia sobie równych w ataku i będącego tego dnia nie do zatrzymania w obronie Szymona Wiśniewskiego, który zdobył dla naszego zespołu 37 punktów(najwięcej ze wszystkich zawodników meczu) ustanawiając w ten sposób rekord klubowy MChKK w tej kategorii wiekowej! Na wyróżnienie zasługuje także Jakub Grzeszczak(8 pkt,świetna obrona) i Kacper Ball (5 pkt, dużo zbiórek pod "swoją" i atakowaną deską) oraz Kacper Rozmus (4pkt).

SKS Kasprowicz Inowrocław - MChKK Chełmno

109 : 67

(35:10, 31:14, 20:18, 23:25)

Link do statystyk:

MChKK Chełmno gospodarzem turnieju ligi żaków U12
8.01.17r. MChKK Chełmno było jednym z gospodarzy turnieju ligi wojewódzkich żaków. Nasz zespół rozegrał na nim dwa mecze i od razu trzeba uznać, że nie był to udany dla nas turniej. Zespół od jakiegoś czasu trawią kontuzje i choroby dlatego też mecze rozgrywało tylko 10 zawodników. Ponadto musieliśmy zmierzyć się z silniejszymi w tej kategorii wiekowej i o rok starszymi rywalami czyli Twardymi Piernikami Toruń oraz Regnum Bydgoszcz. W pierwszym meczu tylko druga i czwarta kwarta przegrana 9 i 10 pkt wyglądała dość przyzwoicie, tragicznie szczególnie w obronie zagraliśmy natomiast w pierwszej i czwartej kwarcie. Na wyróżnienie zasłużyli w tym meczu Kacper Rozmus,Marcel Teodorowicz(oby dwaj po 7 pkt) oraz Jędrek Syta(4 pkt), który rozkręca się z meczu na mecz. W drugim spotkaniu było dużo lepiej w obronie straciliśmy "tylko" 55 pkt, ale za to zagraliśmy bardzo nieskutecznie w ataku co miało kolosalny wpływ na ostateczny wynik spotkania, które niekoniecznie nasz zespół musiał tak dość wysoko przegrać. Tylko Kacper Rozmus w tym meczu był klasą samą dla siebie i właściwie w pojedynkę próbował ciągnąć wynik, zdobywając ponad połowę punktów zespołu(12pkt.).W innym arcyciekawym meczu tego turnieju Twarde Pierniki Toruń, po emocjonującym meczu przy pełnej sali kibiców obydwu drużyn i głośnym dopingu, pokonały po dogrywce TKM Włocławek.

TKM Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 46:52

Seniorzy MEDOS MChKK Chełmno nie zawiedli!
O zwycięstwie naszego zespołu w meczu z Novum/Astoria Bydgoszcz tak naprawdę zadecydowała pierwsza kwarta, którą wygraliśmy 10 punktami(przełamanie?). W drugiej i trzeciej zawodnicy się po prostu męczyli i chociaż każdą z nich wygrali jednym punktem to styl w jakim to robili pozostawia wiele do życzenia. Głównym problemem była przede wszystkim nieskuteczność "pod deską" i niewykorzystywanie kontr. W czwartej odsłonie też nie było najlepiej,gospodarze grając ambitnie przed własną publicznością doprowadzili nawet do stanu 64:69, ale swoją "robotę " wykonali Daniel Belski (22 pkt -najwięcej w zespole) i Hubert Kruszczyński (19 pkt) swoje punkty wreszcie "spod dziury" dołożył Czarek Łapiński i chociaż przegraliśmy ta partię dwoma punktami to zaliczka z pierwszej kwarty okazała się wystarczająca aby odnieść kolejne zwycięstwo!

NOVUM/ASTORIA BYDGOSZCZ - MEDOS MCHKK CHEŁMNO
69 : 79
(16:26, 18:19, 14:15, 21:19)

Trener M.Gajewski:
-Jechaliśmy na mecz pełni obaw o wynik, gdyż zawodnicy z Bydgoszczy w mojej ocenie postawili jednak największy opór w pierwszej rundzie naszej drużynie. Do tego w składzie zabrakło chorego Jakuba Kołodko oraz będącego ostatnio "na fali" Kamila Korzca. Dobrze, że pierwsza kwarta ustawiła mecz, bo o styl naszego zwycięstwa można mieć zastrzeżenia.

WALCZYMY O AWANS!!!

XIII Turniej im.Zastempowskiego dla MEDOS MChKK Chełmno!
MEDOS MChKK Chełmno wystąpił w przerwie międzyświątecznej(28.12.16r.) w chyba najsilniej od lat obsadzonym w historii turniejów im.B.Zastepowskiego, słynnego działacza kultury fizycznej w Chełmnie. Pierwszy mecz został okrzyknięty małym finałem bo drużyna z Prabut, z którą do tej pory nigdy nie graliśmy, mająca w składzie występujących w przeszłości w 1 lidze i w ekstraklasie braci Puncewiczów od samego początku postawiła mocną, agresywną obronę, z którą nasi mieli spore problemy. W ataku "brylowali" oczywiście wspomniani bracia Dariusz i Damian Puncewicze raz po raz dziurawiąc obręcz naszego zespołu, grając przy tym na dużej skuteczności z gry. Pomimo, że dwoili się i troili Kruszczyński i Kołodko to po pierwszej połowie wynik był dość wyrównany (34:29 dla MChKK). Trzecia kwarta to znowu stagnacja naszej drużyny szczególnie w ataku i tą partię przegrywamy 12:16, co dawało naszemu zespołowi tylko jeden punkt przewagi przed ostatnia odsłoną spotkania. Czwarta kwarta to przebudzenie "Brzozy", który przypomniał, ze jest kapitanem zespołu dając sygnał do ataku celną trójką i dobrą asystą oraz przechwytem. Znowu "objawił" się w końcówce(ale nie tylko) Kamil Korzec, który trafił trojkę i zdobył ważne punkty z kontry co pozwoliło utrzymać korzystny wynik, a w rezultacie zwycięstwo MEDOS MChKK Chełmno 72:67!
Finał turnieju to też nie był przysłowiowy "spacerek"dla naszej drużyny. Ekipa z Gniewkowa podobnie jak niedawno na olimpiadzie zagrała z MChKK niezłe spotkanie, trzymając wynik prawie cały mecz. Tu właściwie toczył się głównie pojedynek pomiędzy Hubertem Kruszczyńskim (29pkt), a Piotrem Grzechulskim (22 pkt), z którego wyszedł zwycięsko ten pierwszy. Po dobrym meczu koszykarze z Chełmna nie pozostawili złudzeń i pokonali Gniewkowo TEAM 74:61 tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju!

W drugim półfinale niespodziewanie Gniewkowo TEAM pokonało Stal Grudziądz 63:60, a w meczu o III miejsce z kolei Grudziądz niespodziewanie pokonał GRYF VECRO Prabuty 60:53!

Kolejne powołania do kadry wojewódzkiej dla zawodników MChKK Chełmno
29.12.16r. we Włocławku na Hali Mistrzów odbyła się kolejna konsultacja szkoleniowa kadry województwa rocznika 2004 mężczyzn. Miło nam poinformować, że z naszego klubu zostało powołanych dwóch zawodników Hubert Lobermajer i Szymon Wiśniewski. Chłopcy pod okiem trenerów Grzegorza Kożana i Jacka Stajszczaka przeszli szereg testów koszykarskich zarówno wytrzymałościowych jak i technicznych, zawodnicy trenowali dwukrotnie w ciągu dnia.Trzymamy kciuki za wyniki tych testów i liczymy na kolejne powołania. BRAWO!!!
Miniturniej międzyświąteczny.
28.12.16r. odbył się w Chełmnie miniturniej koszykówki naszych młodszych drużyn z udziałem zespołów z Torunia i Świecia. Organizatorem był Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki.Mecze odbywały się w rocznikach 2002/2003,2004 i 2006. I tak w kategorii żaków (rocznik 2006) nasza drużyna zmierzyła się z ekipą z AK Świecie oraz Twarde Pierniki Toruń. W młodziku młodszym(rocznik 2004) oraz młodziku(rocznik 2002/2003) MChKK Chełmno rozegrało mecze z drużynami z Twardych Pierników Toruń. Oto komplet wyników :

Trener Tomasz Wilma:
- Turniej głównie miał na celu ogranie się zawodników, którzy w meczach ligowych mniej pojawiają się na parkiecie.Wyniki tym razem były mniej ważne. Chodziło też o to, żeby zawodnicy "sobie pograli" i nie mieli zbyt długiej przerwy treningowej w związku ze świętami- dodaje

Witaj 2017 roku!

Szczęśliwego Nowego Roku 2017 i samych sukcesów na koszykarskich parkietach życzy Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki! :)

Wesołych Świąt!
Zdrowych, spokojnych i pogodnych świąt życzy Zarząd i Trenerzy MChKK Chełmno!
Na zakończenie roku zwysięstwo w U13.
W sobotę 17.12.16r. na własnym parkiecie udało się w pełni chłopcom z drużyny U13 zrehabilitować po słabszym występie we Włocławku. Przeciwnikiem był zespół Novum III Bydgoszcz. Od samego początku gospodarze narzucili swój styl gry. Agresywna obrona na całym boisku i szybkie kontry przyniosły zamierzony efekt w postaci dużej przewagi punktowej. Już po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 50:6 dla MChKK. Tym razem wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony (punktowało aż 9 na 10 grających), a na szczególne wyróżnienie zasługuje Jakub Grzeszczak zdobywca 19 pkt(najwięcej w drużynie),Szymon Wiśniewski,Marcel Teodorowicz i Hubert Lobermajer. Ostatecznie nasz zespół rozbił Novum różnicą prawie 80 punktów co znacznie poprawiło nastroje w zespole i pozwoliło pomyślnie zakończyć półmetek sezonu 2016/2017. Teraz czas na krótki odpoczynek, po którym nasze zepoły wrócą na parkiety. TEAM Chełmno!!

MChKK Chełmno - MKS Novum III Bydgoszcz

97 : 18

(21:6, 29:0, 24:2, 23:10)

link do statystyk:

Ostani mecz MChKK Chełmno w 2016 roku!
Już w najbliższą sobotę 17.12.16r. zawodnicy drużyny U13 trenera Tomasza Wilmy podejmą na własnym parkiecie w ostatnim meczu tego roku drużynę Novum III Bydgoszcz. Gospodarze po srogim laniu we Włocławku będą chcieli udowodnić, że już nie myślą o tamtym meczu, tylko wyjdą na boisko z bojowym nastawieniem i determinacją do walki. Przeciwnik zapewne "tanio skóry nie sprzeda", więc zapowiada się ciekawe widowisko. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW I KIBICÓW NA MECZ I PROSIMY O GŁOŚNY DOPING DLA NASZEJ DRUŻYNY!!!

Mecz rozpocznie się o godzinie 10:00 w hali Gimnazjum nr 1 przy ul.Szkolnej 6!

Demolka MEDOS MChKK Chełmno - raport pomeczowy 3LM
5-0 i 132 punkty na plusie takim bilansem na półmetku rozgrywek legitymuje się nasza drużyna seniorów ! Swoją dominację w tej części sezonu zespół MEDOS MChKK Chełmno w ostatnim spotkaniu tego roku przed własną publicznością potwierdził ostatniej niedzieli (11.12.16r.)w meczu z drużyną ŁKS Szkoła Gortata Łódź. Trener Mirosław Gajewski desygnował do gry taką sama piątkę jak w meczu z IAK Inowrocław. Początek tradycyjnie nie najlepszy głównie w ataku, ale już końcówka pierwszej kwarty to lekka przewaga naszego zespołu. Początek drugiej kwarty to walka kosz za kosz, bo zdeterminowani goście tak łatwo nie chcieli oddać pola gry naszym zawodnikom i ambitnie walczyli na całym parkiecie. Jednak po "time out" wziętym przez trenera Gajewskiego gospodarze postanowili "przemeblować" obronę na bardziej agresywną "zone press"i to od razu przyniosło oczekiwany skutek. Goście raz po raz notowali straty, a skuteczne kontry MChKK powiększały tylko przewagę. Trzecia kwarta to "one man show" ,bo chociaż klasą samą w sobie byli Daniel Belski(20 pkt najwięcej w zespole), Hubert Kruszczyński(18pkt) i Jakub Kołodko(10pkt), to niesamowity run zanotował Kamil Korzec(11 pkt), który wchodząc "z ławki" trafił w tym fragmencie gry trzy "trójki" i raz "za dwa" przy świetnej skuteczności rzutowej (4/5) i po tych "gwoździach" zespół z Łodzi już się nie podniósł. Czwarta kwarta to potwierdzenie dominacji MEDOS MChKK Chełmno co pozwoliło trenerowi skorzystać kolejny już raz z naszej młodszej kadry zawodniczej. Kończymy rok z bardzo dobrym bilansem meczowym i punktowym, ale nie pompujemy balonika bo sezon jest długi i jeszcze wszystko może się wydarzyć.

MEDOS MChKK Chełmno - ŁKS Szkoła Gortata Łódź

96 : 65

(23:17, 26:19, 29:14, 18:15)

Trener po meczu:
- Piaty mecz z rzędu nie wychodzi nam pierwsza kwarta , a później jest coraz lepiej. Na pochwałę zasługuję Kamil Korzec, który zagrał najlepszy zawody od momentu przyjścia do MChKK. Zawodnicy zaczynają rozumieć, że przy tak wyrównanym zespole jaki w tej chwili mamy, każdy musi dać z siebie więcej w krótszym okresie gry, co w tym meczu udało się zrobić. Z tego jesteśmy zadowoleni-kończy trener.

Asystent trenera po meczu:
- Szacunek wielki dla chłopaków, że wytrzymali przez prawie cały mecz taką ciężka fizycznie obronę jaką "zaaplikował" im trener Gajewski. To naprawdę duży wysiłek dla organizmu bronić w ten sposób przez tak długi okres czasu, a chłopacy m.in. przez wyrównaną ławkę dali radę, a w tym meczu był to jeden z głównych kluczy do sukcesu bo nasi tą obroną "zajechali" przeciwnika-dodaje.